Łódź fotograficznie

Przy okazji eksplorowania Łodzi pod kątem miejsc na plener fotograficzny trafiliśmy do 3 galerii na wystawy fotograficzne. Zatem co i gdzie można zobaczyć na przełomie listopada i grudnia 2012:

1. Wystawa zdjęć Zofii Nasierowskiej + wystawa prac nagrodzonych w konkursie VIVA PHOTO AWARDS 2012

gdzie:

główny hol Hotelu Andel’s

ul. Ogrodowa 17 / Łódź

do kiedy: 

do 5 grudnia 2012

Zofia Nasierowska zdjęcia

autor zdjęcia: Wojciech Markos Markiewicz / źródło: lodz.naszemiasto.pl

naszym zdaniem:

Po pierwsze wnętrze Hotelu Andel’s jest naprawdę niesamowite i nawet jeśli fotografią się nie interesujecie to warto zajrzeć dla samej możliwości podziwiania designerskiego wystroju. Hotel zajmuje jeden z budynków należący do kompleksu łódzkiej Manufaktury. Więc jeśli planujecie w najbliższym czasie wybrać się na zakupy do Manufaktury, koniecznie zarezerwujcie sobie 20-30 minut na wizytę w Hotelu Andel’s.

Jeśli chodzi o samą wystawę to zobaczycie na niej kilkadziesiąt zdjęć portretowych autorstwa Zofii Nasierowskiej. Na zdjęciach widnieją twarze polskich aktorów m.in. Figury, Jandy, Olbrychskiego, a także innych przedstawicieli świata artystycznego: Polański, Osiecka, Terentiew i inni.  Wszystkie w odmłodzonej, bez zmarszczkowej wersji osiągniętej bez udziału Photoshopa. Wszystko dlatego, że były wykonane kilkanaście lub kilkadziesiąt lat temu. Poza portretami macie szansę zobaczyć zdjęcia osób nagrodzonych w konkursie VIVA PHOTO AWARDS 2012. Jury konkursu wybrało naprawdę świetne zdjęcia w każdej z 4 kategorii: portret, beauty, reportaż i przedmiot.

2. Wystawa zdjęć Mirosława Araszewskiego „Oczekiwanie”

gdzie:

Galeria Fotografii Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego

ul. Piotrkowska 102 / Łódź

do kiedy:

do 17 grudnia 2012

Mirosław Araszewski zdjęcia

autor zdjęcia: Mirosław Araszewski/ źródło: www.ltf.com.pl

naszym zdaniem:

Zdecydowanie cięższe zdjęcia niż te przedstawione w Hotelu Andel’s. Prace inspirowane sztuką „Czekając na Godota” irlandzkiego dramaturga, Samuela Becketta, którego dzieła przepełnione są pesymizmem. Moim zdaniem fotografie świetnie oddają mroczny i pesymistyczny nastrój z jakiego słynie Beckett.

3. Wystawa zdjęć i absolwentów katedry fotografii PWSFTviT w Łodzi „Bałkany Inspiracje” 

gdzie: 

Galeria Re:Medium

ul. Piotrkowska 113 / Łódź

do kiedy: 

do 14 grudnia 2012

naszym zdaniem:

Różni autorzy, różne spojrzenia i różne podejścia do tego samego tematu. Mimo tego, że autorów prac było kilku i często ich punk widzenia i zdjęcia całkowicie się od siebie różnią to mimo to są przedstawione we wspólnej formie i jako całość współgrają ze sobą.

Bałkany Inspiracje zdjęcia

autor zdjęcia: Ewa Ciechanowska/Artur Urbański / źródło: www.mgslodz.pl

 

Na koniec dodam, że wstęp na wszystkie wystawy jest bezpłatny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *