Łódź design festiwal i muzeum włókiennictwa

Łódź design festiwal – impreza, która trwa do 27 października 2013 i którą Wam polecam. W ramach tego wydarzenia w Łodzi dzieje się naprawdę wiele.

Poniżej możecie zobaczyć kilka zdjęć z wystawy towarzyszącej festiwalowi, którą przy okazji pobytu w Łodzi odwiedziłam. Międzynarodowe Triennale Tkaniny odbywa się po raz 13. Co 3 lata w Łodzi prezentowane są prace, do których stworzenia artyści wykorzystali różnego rodzaju tkaniny. Wszystkie prezentowane prace zostały wykonane z surowców włókienniczych, lub przy pomocy technik włókienniczy. Forma prac jest przeróżna, po ich obejrzeniu doszłam do wniosku, że tkanina to nie tylko „przedmiot” użytkowy służący do wyrobu ubrań, ale świetne narzędzie dające możliwość wyrazu artystycznego także w przestrzennych instalacjach czy rzeźbach.

Wystawę prac zgłoszonych do tegorocznego festiwalu można oglądać w muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Była to moja pierwsza wizyta w tym muzeum. Muszę powiedzieć, że byłam bardzo mile zaskoczona faktem, iż muzeum mieści się w tak pięknie odnowionym budynku dawnej fabryki włókienniczej. Co robi naprawdę duże wrażenie, zwłaszcza po spacerze wśród podupadłych Łódzkich kamienic. Dodatkowo przy muzeum mieści się skansen (co też było dla mnie sporym zaskoczeniem : ) ), a wewnątrz budynku znajdują się ciekawe wystawy stałe związane z tkaninami i tkacką historią Łodzi.

muzeum włókiennictwa w Łodzi

Zapraszam też do obejrzenia moich zdjęć ślubnych z Łodzi: zdjęcia ślubne stary folwark tworzyjanki, filmy ślubne łódź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *