Parafia NMP w Bełchatowie – Sercanie Bełchatów – Panorama 360

Mieliśmy okazję wykonać dwie panoramy 360 w Parafii NMP w Bełchatowie, którą prowadzą Księża Sercanie.

Kliknij na zdjęciu – a następnie skorzystaj z przycisków nawigacyjnych lub kursora myszki aby rozglądać się dookoła kościoła. Obraz można przybliżać i oddalać, a także przełączyć na pełny ekran. Miłego oglądania!

Panorama 360 - Parafia NMP w Bełchatowie

 

Sercanie, a dokładniej Zgromadzenie Księży Najświętszego Serca Jezusowego – wyraża głębokie nabożeństwo do Serca Jezusa – stąd też nazwa całego zgromadzenia.

W Kaplicy Adoracji w Bełchatowskim kościele zobaczycie odniesienie właśnie do tego charyzmatu księży – w środku kamiennego krzyża znajduje się otwór w kształcie serca a w nim Najświętszy Sakrament.

Panorama 360 - Sercanie Bełchatów

Kaplica Adoracji w Parafii NMP w Bełchatowie jest otwarta codziennie przez cały dzień – każdy może do niej wstąpić, wyciszyć się i pomodlić.

Dokładna nazwa parafii to „Kościół Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła i św. Barbary w Bełchatowie” – kościół znajduje się na ulicy Sercańskiej 1 w Bełchatowie.

5 komentarzy

  1. fajna sprawa. Można spokojnie popatrzeć na każdy szczegół, bo będąc na mszy czy innej uroczystości nigdy nie miałem zbytnio czasu. Z resztą kręcić głową dokoła trochę nie wypada. Dlatego nigdy nie zwróciłem uwagi na organy – a przecież trudno je przeoczyć, ani nie miałem pojęcia, że macie tam Kaplicę Adoracji i to klimatyzowaną ;)
    czekam na więcej :)

    • Michał Szen

      Muszę Ci powiedzieć, że ta klimatyzacja była również dla mnie zaskoczeniem :)

  2. Piękny jest nasz Kościół , bardzo dziękuję za super Panoramę.

Napisz komentarz