„Piękno wspólnej krainy”

Jakie macie plany na najbliższy czwartek?

Jeśli przypadkiem będziecie w Nowym Sączu  to o 18:00 warto wstąpić do KCEM „KANA”, które mieści pod adresem: ul. Kunegundy 12a. Odbędzie się tam wernisaż wystawy zdjęć Kamila Bańkowskiego.

„Piękno Wspólnej Krainy” to tytuł projektu, w ramach którego została zorganizowana wystawa oraz wydany album ze zdjęciami. Jego celem jest promocja polsko-słowackiego pogranicza.  Zdjęcia Kamila, jakie będziecie mogli zobaczyć już w najbliższy czwartek ukazują niezwykłe zakątki położone przy południowej granicy Polski. Otulone mgłą doliny, szczyty górskie na tle wschodzącego lub zachodzącego słońca, a także przydrożne górskie kapliczki oraz kościoły – to dla przeciętnego mieszkańca centralnej i północnej Polski widok niecodzienny.

Nie ulega wątpliwości, że aby robić takie zdjęcia trzeba to naprawdę lubić i wykazać się nie lada cierpliwością i być odpornym na niekorzystne warunki atmosferyczne :). Wiem, że Kamil spędził wiele nocy pod gołym niebem na różnych szczytach górskich czekając na idealną pogodę, idealną chmurkę, która będzie położona w idealnym miejscu aby zrobić to jedyne idealne zdjęcie. Fotografie Kamila pokazują to co wiele osób nie zobaczy na własne oczy, gdyż myśli podobnie jak ja: że fotografia górskiego krajobrazu należy do sportów ekstremalnych. Dlatego warto je zobaczyć.

 

zdjęcia piękno wspólnej krainy

 

Jeśli nie będzie Was na wystawie, poniżej możecie zobaczyć prezentację złożoną z kilku zdjęć pochodzących z wcześniejszego albumu Kamila Bańkowskiego…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *