Jak zrobić światełka z piłeczek pingpongowych – ślubne DIY

Cześć, witajcie i dzień dobry! Dziś mam dla wszystkich planujących ślub naprawdę fajny pomysł na dekoracje ślubną, którą można wykorzystać do przystrojenia sali weselnej. Mam dla Was propozycję nie do odrzucenia –  proponuję Wam zrobić lampki z piłeczek pingpongowych!  To jest naprawdę genialna sprawa, bardzo mi się one podobają, do tego stopnia, że poza tym, że wykorzystam to podczas fotograficznego pleneru ślubnego, to już testuję jak takie lampki prezentują się w moim domowym home office :). Przyczepiłam je po prostu do półek z książkami. Już poczułam ten świąteczny klimat, a tu jeszcze nie listopad 🙂 . Jestem lepsza od supermarketów, które wprowadzają świąteczny asortyment tuż po Wszystkich Świętych (1 listopada). A tak serio to te lampki moim zdaniem są całoroczne i świetnie wyglądają nawet poza sezonem bożonarodzeniowym :). Oczywiście jeśli zdecydujecie się na wykonanie takich lampek na swój ślub, to po tym Wielkim Dniu spokojnie możecie je użyć do dekoracji swoich mieszkań 🙂

dekoracje ślubne lampki

No więc do dzieła! Co jest potrzebne do zrobienia takich lampek z piłeczek pingpongowych? Właściwie potrzebne są tylko 3 rzeczy:

 1. Światełka choinkowe
 2. Piłeczki pingpongowe
 3. Ostry nożyk

Przygotowanie takich światełek jest banalnie proste (mi zajęło około 15 minut):

 1. Nożykiem trzeba zrobić małe nacięcia w każdej piłeczce pingpongowej.
 2. Każdą piłeczkę trzeba założyć na każdą żaróweczkę naszych światełek.
 3. Gotowe – to cała filozofia!

dekoracje pokoju

UWAGI:

 1. Światełka choinkowe najlepiej kupić takie LED-owe, nie nagrzewają się, ciągną mniej prądu, nie przepalą/ nie stopią nam piłeczek.
 2. Długość łańcucha światełek choinkowych jest dowolna, ja użyłam takiego ze 100 żarówkami (do sesji zdjęciowej będą mi potrzebne przynajmniej takie 2). Wymożecie użyć łańcucha dowolnej długości. Jednak jeśli organizujecie ślub i chcecie takimi lampkami z pingpongów przystroić salę, to myślę, żeby to fajnie wyglądało potrzebujecie dużo takich światełek, w zależności od sali i od tego gdzie i jak chcecie te światełka przyczepić. Myślę, że w przypadku ślubu łańcuch lampek ze 100 -200 żarówkami to minimum.
 3. Piłeczek pingpongowych powinno być tyle, ile macie żarówek w lampkach. Każda lampka/żarówka powinna mieć mini klosz z piłeczki pingpongowej.
 4. Zarówno piłeczki jak i lampki można kupić na Allegro, mój jeden łańcuch o długości 100 żarówek + 100 piłeczek kosztował mniej niż 100zł (razem z kosztami przesyłek)
 5. Najlepiej wybrać piłeczki pingpongowe bez żadnych nadruków.

Jak zrobić światełka z piłeczek pingpongowych  (jak wykonać nacięcia w pingpongach) możecie zobaczyć także na filmie

A jak prezentują się takie lampki u mnie nad biurkiem możecie zobaczyć na zdjęciach poniżej 🙂 . Takie lampeczki przypominają bardzo popularne ostatnio tzw. cotton balls lights, które są dość drogie. Za sznur złożony z 10 takich lampek trzeba zapłaci około 50zł (ja swoje 100 lampek mam za niecałe 100zł)! 10 lampek na sali weselnej na pewno zginie i nie będzie widoczna w dużej przestrzeni. Chcąc kupić takie oryginalne cotton ballsy i przystroić nimi sale weselna, tak żeby te lampki były rzeczywiście widoczne trzeba by wydać naprawdę spore pieniądze. Takie pingpong ballsy 🙂 są o wiele tańszym i naprawdę ładnie się prezentującym zamiennikiem 🙂  . Dajcie znać co myślicie o takiej dekoracji ślubnej (ja osobiście się w niej kochałam).

Oczywiście kolor lampek wybieracie dowolny, jaki Wam tam pasuje, ja chciałam wielokolorowe, mają różny tryb świecenia. Najbardziej odpowiada mi gdy kolory delikatnie migają przechodząc jeden w drugi. Ale na weselu fajnie może się sprawdzić szybko migający program 🙂

lampki z piłeczek pingpongowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *