Jak zrobić żurawia origami z papieru – film

Witajcie, chyba najwyższy czas na kolejne inspiracje ślubne. W zeszłym roku mieliśmy okazję robić zdjęcia na ślubach bardzo kreatywnych par, które wiele dodatków i elementów wystroju sal weselnych wykonywały samodzielnie. Marcelina i Łukasz, których zdjęcia ślubne możecie zobaczyć tu: reportaż ślubny,  wpadli na bardzo fajny pomysł ozdobienia sali na której odbywało się przyjęcia weselne żurawiami orgiami z papieru. Żuraw jest symbolem wierności  i  idealnie wpisuje się w tematykę ślubną, więc już kilkakrotnie spotkałam się z taką formą dekoracji podczas ślubu. Poza tym pomysł ten bardzo mi się podoba i wygląda bardzo efektownie.

Moim zdaniem takie samodzielnie wykonane żurawie orgiami można wykorzystać jako winietki dla gości. Na skrzydłach takich żurawi można napisać imiona i nazwiska gości i postawić je przy nakryciach na stole.

Postanowiłam pokazać Wam jak zrobić takiego żurawia z origami.

Przyznam się, że najpierw sama musiałam się nauczyć jak je robić i złożenie pierwszego żurawia było dla mnie czarną magią. Prototyp wyszedł bardziej jak pterodaktyl niż ptak, który ma symbolizować nierozerwalność małżeństwa. Ale drugi egzemplarz wyszedł mi już dużo lepiej.  Jeśli nie macie doświadczenia w składaniu orgiami, złożenie żurawia może na początku wydawać się trudne. Ale uwierzcie mi każdy kolejny żuraw będzie ładniejszy, a po 5 dojdziecie do takiej wprawy, że będziecie mogli składać je z zamkniętymi oczami. Serio! Poza tym żuraw nie musi być złożony nie wiadomo jak perfekcyjnie, żaden z gości na pewno nie będzie przyglądał się aż tak dokładnie każdemu wykonanemu przez Was egzemplarzowi.

żuraw z origami jak zrobić tutorial

Poniżej przygotowałam dla Was filmik na którym możecie zobaczyć jak takiego żurawia złożyć. Nie jestem dobra w tłumaczeniu takich rzeczy, ale mam nadzieję, że w miarę czytelnie to wszystko przedstawiłam.

Oczywiście żurawia wykonuje się na arkuszu papieru który ma format kwadratu. Więc należy zacząć od przygotowania sobie kwadratowych kartek. Jeśli nie macie doświadczenia w składaniu orgiami – najlepiej jest poćwiczyć na jakimś cienkim papierze (cieńszym niż tradycyjny papier). Moim zdadniem idealnie nadaje się do tego papier śniadaniowy. Właściwie to naprawdę żurawie wykonane z delikatnego papieru śniadaniowego prezentują się bardzo fajnie i ja osobiście taką wersję wykorzystała bym jako dekorację podczas ślubu.

jak zrobić żurawia z papieru

  • Jeśli korzystacie z grubszego papieru (zwykłych kartek takich jak np. do drukarki) pamiętajcie aby mocno zaznaczać każde zagięcia, można sobie pomóc np. poprzez przejechanie linijką po zagięciu.
  • Jeśli nabierzecie jako takiej wprawy złożenie jednego żurawia zajmuje kilka minut, więc nawet wykonanie większej ilości żurawi w brew pozorom nie stanowi aż takiego problemu.

Zatem do dzieła 🙂 Szczegóły i dokładna instrukcja jak zrobić żurawia origami krok po kroku na filmie poniżej:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *