Najładniejsza książka z inspiracjami ślubnymi | Bridelle Style

Cześć! Dziś chciałam Wam powiedzieć i pokazać piękną książkę, która może być idealnym prezentem gwiazdkowym dla każdej przyszłej Panny Młodej, która planuje ślub i wesele. „Bridelle Style” to piękny album ślubny z mnóstwem zachwycających zdjęć. Nie jest to poradnik, w którym znajdziecie dużo treści i porad jak i co zorganizować. Ta książka mówi poprzez zdjęcia.

Naprawdę nie mogłam doczekać się tej książki. Wiedziałam o jej tworzeniu od około roku. Autorka książki Karolina Waltz (a raczej współautorka, bo książka powstała przy udziale kilku osób) od kilku lat prowadzi blog ślubny Bridelle (choć teraz to moim zdaniem jest bardziej portal z mnóstwem inspiracji ślubnych), na łamach którego gromadzi i publikuje przeróżne inspiracje ślubne. I jak sama pisze we wstępie książki, praca nad blogiem doprowadziła do powstania pomysłu i koncepcji książki.

O książce „Bridelle Style” na filmie

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że książka nie została wydana w Polsce. Ja gdybym nie znała tego polskiego bloga ślubnego też pomyślała bym, że jest to jakaś amerykańska publikacja. Może świadczyć o tym angielskojęzyczny tytuł oraz to, że książka wygląda zbyt ładnie 🙂 . Naprawdę wszystko jest dopieszczone pod każdym względem i każdy element książki jest spójny i pasuje do całości i prezentuje się jak najlepsza amerykańska książka o tematyce ślubnej.

„Bridelle Style” – zbiór inspiracji ślubnych dla Panny Młodej

Książka podzielona jest na 17 rozdziałów, każdy rozdział poświęcony jest innemu stylowi zgodnie z którym można zorganizować swój ślub. W każdym rozdziale znajdziecie kilkanaście stron z fotografiami powstałymi podczas stylizowanych sesji zdjęciowych. Każda sesja zdjęciowa opowiada inną historię ślubną i wykonana jest w innym klimacie. Tak jak mówiłam wcześniej to zdjęcia opowiadają o danym stylu, o tym co jest dla niego charakterystyczne, o dodatkach, dekoracjach i kolorach charakterystycznych dla niego. Tekstu w książce jest bardzo mało i stanowi on dodatek do zdjęć. Treść jest naprawdę skoncentrowana, nie znajdziecie tu kwiecistych epickich opisów danego stylu ślubnego i szczegółowo wyjaśnionych jego elementów. Zdjęcia grają to główną rolę to je musicie analizować i wyciągać wnioski z tego co na nich widzicie.

Każdy rozdział kończy się małym podsumowaniem, w którym bardzo skrótowo wyszczególnione są charakterystyczne dla danego stylu elementy. Jest w nim ujęta paleta kolorystyczna, główne słowa kluczowe z którymi kojarzy się autorkom książki dany styl. Są wymienione kwiaty jakie do tego stylu najbardziej pasują , oczywiście są wspomniane akcesoria i dodatki oraz miejsce, które będzie idealne i odpowiednie dla stylu romantycznego, vintage, gypsy, hippie, garden party itp.

fotografia slubne

sesje stylizowane

Wszystkie elementy związane z wizualnym aspektem ślubu są szczegółowo przedstawione na zdjęciach.  To naprawdę gigantyczny zbiór inspiracji dla każdej przyszłej Panny Młodej, która chce aby jej ślub był piękny i wyjątkowy, i która przykłada dużą wagę do szczegółów i do tego aby wszystkie elementy do siebie pasowały. Myślę, że ta książka będzie pomocna dla wielu par narzeczonych.

W książce „Bridelle Style” znajdziecie także moc inspiracji na DIY ślubne. Co prawda nie są to szczegółowe tutoriale mówiące o tym jak krok po kroku wykonać poszczególne dekoracje ślubne. Opisy są bardzo skrótowe jednak inspirują do dalszego zgłębiania tematu ślubnego DIY.

Gdzie kupić książkę „Bridelle Style”

Książkę możecie zamawiać online – jest do kupienia pod tym adresem: http://bridellestyle.pl/, nie wiem czy jest dostępna w księgarniach (wydaje mi się, że nie, ale w sumie może to i lepiej bo książka jest dość ciężka i gruba więc nie będziecie jej musiały taszczyć do domu – zrobi to za Was pan kurier 🙂 ) . Minusem tej książki jest to, że jest dość droga – kosztuje około 90 zł, więc to dużo jak na książkę. Choć z drugiej strony jest to naprawdę pięknie wydany album, a książki mające postać albumów z duża ilością zdjęć, twardą oprawą okładki i ładnym papierem na którym wydrukowana jest treść to wydatek często przekraczający 100zł. Uważam, że książka jest warta swej ceny.  Ja osobiście nie żałuję, że książkę nabyłam i ją Wam gorąco polecam.

ksiazka slubna

Nie tyko dla narzeczonych

Bridelle Style to moc inspiracji ślubnych nie tylko dla narzeczonych, ale także dla firm działających w branży ślubnej. Wiele ciekawych rzeczy w tej książce znajdą także firmy zajmujące się dekorowaniem ślubów. Ja jako fotograf ślubny zaglądam do tej książki codziennie od dwóch tygodni i ciągle mi mało tych pięknych zdjęć.

Reklama nie jest zła

Książka przychodzi ładnie zapakowana i poza nią w kartoniku znajdziecie także dodatek w postaci przewodnika ślubnego – Bridelle Wedding Guide. To nic innego jak zbiór reklam firm działających w branży ślubnej. Mimo tego, że są to tylko reklamy, to są one naprawdę ładnie zaprezentowane i ta reklamowa książeczka wizualnie idealnie pasuje do głównej książki ślubnej. Dla mnie to rozwiązanie jest idealne i bardzo podoba mi się to, że w Bridelle Style nie ma reklam, które odciągały by uwagę od pięknych zdjęć i stylizacji. Oczywiście doskonale rozumiem, że reklamy stanowią dodatkowy przychód dla twórców książki i nie mam nic przeciwko temu, ba nawet uważam, że ładne reklamy mogą być bardzo inspirujące i w tej małej różowej książeczce z reklamami znajdziecie moc inspiracji. Może ona być równie pomocna przy organizacji ślubu jak główna książka. Organizując ślub na pewno będziecie szukali firm, które zajmują się oprawą ślubu i wesela i w Bridelle Wedding Guide na pewno je znajdziecie. Swoje reklamy mają tam przedstawicie chyba wszystkich firm z branż ślubnych. Jedynym minusem jest to, że nie ma w tym dodatku żadnego spisu treści i musicie przekartkować całą książeczkę w poszukiwaniu miejsca w którym znajdują się reklamy np. salonu sukien ślubnych.

Polecam Bridele Style!

Podsumowując książka Bridelle Style jest przepiękna i polecam Wam ją gorąco! Dzięki temu, że w książce znajduję się sesje zdjęciowe wykonane w zupełnie innym stylu i zupełnie inaczej aranżowane, to na pewno każda para znajdzie tam stylizację ślubną pasującą do jej gustu, temperamentu i upodobań.  A autorkom książki i wszystkim osobom zaangażowanym w powstawanie tego dzieła gratuluję bo efekt końcowy jest naprawdę powalający!

 inspiracje slubne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *