Najlepsze inspiracje ślubne na Sweet Wedding

Dzień dobry! Dziś nietypowy i niecodzienny wpis – zapraszam Was na rozmowę z Kasią Siwko, która prowadzi genialną stronę pełną pomysłów, inspiracji i porad dla przyszłych Par Młodych. Poza tym Kasia wraz ze swoim mężem robią piękne zdjęcia ślubne (www.jaceksiwko.com) Jeśli jeszcze nie znacie Sweet Wedding, to koniecznie musicie tam zajrzeć i to teraz od razu! Na pewno nie będziecie mogły się oderwać, a inspiracje ślubne i porady dotyczące organizacji ślubu na pewno ułatwią Wam planowanie Waszego wesela. Zapraszam Was także na rozmowę z Kasią (do przeczytania poniżej), poznacie historię tego bloga ślubnego i dowiecie się co w nim takiego wyjątkowego. 

sweetwedding

Agnieszka: To może zaczniemy od tego co to jest Sweet Wedding, co tam można znaleźć? Do kogo skierowane są treści na stronie?

Kasia: Sweet Wedding to blog ślubny, czyli miejsce w którym przyszłe panny młode (a także panowie młodzi) mogą znaleźć ciekawe inspiracje na swój ślub i wesele. Na naszym ślubnym blogu piszemy o ciekawych dekoracjach, strojach na ślub i wesele,  pomysłach na ślubne DIY, a także polecamy sprawdzone firmy z branży ślubnej w Polsce.

Agnieszka: Skąd wziął się pomysł na taki portal ślubny?

Kasia: Świetne pytanie! Pomysł na taki portal czy też blog ślubny Sweet Wedding wziął się zupełnie przypadkiem. Kiedy planowałam własne wesele spędzałam w Internecie mnóstwo czasu na szukaniu inspiracji i pomysłów na dekoracje i atrakcje na weselu. Oczywiście każdy z pomysłów, który mi się spodobał wysyłałam do mojego wtedy jeszcze narzeczonego, który w pewnym momencie miał już chyba dość… i powiedział mi tak: „wiesz co…Ty załóż sobie bloga ślubnego i zbieraj tam te wszystkie pomysły i inspiracje, a ja sobie kiedyś na spokojnie je przejrzę w jednym miejscu”. To był czas, kiedy byliśmy zafascynowani blogowaniem, a Jacek uczył się obsługi technicznej stron itp., więc połączyliśmy przyjemne z pożytecznym i tak powstał blog.

kasia

Agnieszka: Jaka jest misji strony? I dlaczego jest ona potrzebna?

Kasia: Kiedy zdecydowałam się na prowadzenie Sweet Wedding nie tylko na własny użytek, jako mojego internetowego pamiętnika i notesu , ale także dla innych przyszłych panien młodych chciałam, żeby ten blog pokazywał co fajnego dzieje się na naszym rynku ślubnym. Chcemy inspirować przyszłe pary młode, by poświęcały więcej uwagi nie tylko do standardowych elementów organizacji ślubu, ale także do dekoracji czy ciekawych atrakcji na weselu. Nie lubimy kiczu i sztampy, więc staramy się zawsze pokazywać oryginalne i nietypowe realizacje czy pomysły. Chcemy promować polskie firmy ślubne, które tworzą równie piękne ślubne dekoracje, suknie ślubne, czy robią piękne zdjęcia na miarę firm zachodnich, którymi wiele z nas jest zachłyśnięta.

Agnieszka: Od jak dawna prowadzisz Sweet Wedding?

 Kasia: Sweet Wedding powstał w 2012 roku 🙂

Agnieszka: Co o się według Ciebie zmieniło w trendach ślubnych od początku powstania Sweet Wedding do teraz, a co jest niezmienne i ponadczasowe?

Kasia: Mam wrażenie, że w momencie kiedy sama organizowałam wesele i szukałam inspiracji na swój ślub, choć było to tylko kilka lat temu, wiele z aktualnych trendów jeszcze szokowało. Ślub w plenerze nie był czymś częstym, krótka suknia ślubna (a co dopiero w kolorze!) wzbudzała różne emocje, a  dekoracje ślubne w dużej mierze były jeszcze dość… kiczowate. Myślę, że ostatnich kilka lat to tak zwany boom na projekty DIY, naturalne dekoracje ślubne a także odważne stylizacje pary młodej. Niezmienne jest jednak jedno – nadal ślub i wesele to wyjątkowy dzień, który powinien mieć piękną oprawę. Myślę, że ponadczasowy będzie zawsze stres związany z organizacją i przygotowaniami, a także dziesiątki decyzji, które trzeba podjąć zanim cokolwiek zostanie zdecydowane 🙂

sweet wedding

Agnieszka: Co wyróżnia Twoją stronę od innych podobnych, które można znaleźć w Internecie?

Kasia: Staramy się publikować unikalne treści, nie lubimy kiedy np. jedna sesja stylizowana pojawia się na wszystkich branżowych stronach na raz, bo to jest bez sensu. Wyróżnia ją również estetyka, nie pokazujemy np. zdjęć, które nie spełniają naszych wymogów estetycznych czy nie odpowiadają stylowi do naszego bloga. Przy okazji chcemy być uniwersalną stroną dla wielu przyszłych panien młodych, by każda znalazła u nas coś ciekawego. Działem, który mocno promujemy jest dział DIY, a także WYWIADY z osobami pracującymi w branży ślubnej – to zawsze ciekawe poznać kulisy ich pracy, jak powstają ślubne zaproszenia, czy w jaki sposób tworzą piękne zdjęcia ślubne.

Agnieszka: Sama redagujesz wszystkie treści i skąd czerpiesz na to inspiracje?

Kasia: Przez długi czas wszystko na blogu robiłam sama. W tej chwili nie miałabym już na to czasu, ponieważ jestem też mamą i dużo pracuję (zresztą także w branży ślubnej), więc zaprosiłam do współpracy kilka osób. Inspiracje przychodzą same, obserwuje co dzieje się na ślubach i weselach, na których bywam a także słucham przyszłych par młodych i dzięki nim widzę co jest w tej chwili na czasie!

Agnieszka: Jakie elementy związane z organizacją i przygotowaniem ślubu są według Ciebie najważniejsze i którym elementom warto poświęcić więcej uwagi, a co można sobie odpuścić?

Kasia: Najważniejszy jest przede wszystkim ślub. Nie można zapominać w wirze przygotowań o co tu tak naprawdę chodzi. Nie chodzi tylko, by wszystko było piękne i dopięte na ostatni guzik – przede wszystkim chodzi o miłość, związek dwóch osób i to, że na zawsze chcą połączyć się jako żona i mąż w małżeństwie.  Jeśli para jest tego świadoma, to na pewno nie zapomni, że to jest najważniejsze. Natomiast z punktu widzenia kogoś, kto śluby fotografuje, pisze o ślubach i promuje tę branżę muszę powiedzieć, że czasem warto więcej uwagi poświęcić dekoracjom i przygotowaniu np. małych niespodzianek dla gości. Czasem warto przemyśleć kilka razy także budżet weselny i zastanowić się, czy np. dzik/szynka/inne takie dana z racami 😉 są konieczne jeśli jedzenia i tak jest już sporo. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze można przeznaczyć na coś innego – fotografa, suknię, wieczór w spa przed ślubem itp. Odpuścić można sobie według mnie wypożyczanie samochodu jeśli ślub ma się latem i z kościoła do domu jest naprawdę kilka kroków 😉 Choć trudno mi tu jednoznacznie się wypowiedzieć – każdy przecież ma swoją wizję tego wyjątkowego dnia.

blog slubny sweet wedding

Agnieszka: Co według Ciebie może ograniczyć stres związany z przygotowaniami do ślubu i jak sprawić, żeby to całe zamieszanie przed ślubem przynosiło więcej radości, a nie tylko dużo nerwów?

Kasia: Tu odpowiedź mam jedną – po pierwsze przygotowań nie zostawiajcie na ostatnią chwilę. Naprawdę lepiej zacząć się nad wszystkim zastanawiać na rok przed ślubem, bo od zastanawiania się do działania też minie trochę czasu. Nie zostawiajcie nic na ostatnią chwilę. Szukając firm, z którymi będziecie współpracować nie zdajcie się wyłącznie na polecenia kuzynki czy koleżanki z pracy, ale po weryfikacji sprawdźcie czy oferta tych firm faktycznie Wam się podoba. A po drugie – polecam stworzenie harmonogramu dnia!  To pozwoli zaoszczędzić Wam stresu przed, a także w dniu ślubu. I nawet jak coś pójdzie nie tak ja było zapisane to i tak będziecie spokojniejsze mając taki plan. Rozpiszcie go godzinowo, dodajcie w każdym punkcie 10-15 minutowy poślizg i przede wszystkim pamiętajcie, że macie się dobrze bawić – to Wasz dzień. Niech będzie po waszemu i niech będzie pięknie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *