Jak zrobić pompony z tiulu – film

Witajcie, dziś Pani Fotograf  ma dla Was małą niespodziankę. Postanowiliśmy założyć kanał na YouTube, na którym będziecie mogli oglądać nasze prace (przede wszystkim filmowe). Sam kanał na YT to jeszcze nic wielkiego, ale postanowiliśmy również nagrywać dla Was różnego rodzaju filmiki instruktażowe, które mam nadzieje będą stanowiły dla Was inspiracje ślubne. Poza tym z racji tego, że prowadzę bloga kulinarnego pojawią się tam także inspiracje kulinarne oraz wszelkie inne pomysły jakie przyjdą nam do głowy (a zainteresowań i pomysłów mamy naprawdę wiele). Ciekawa jestem czy starczy nam determinacji aby od czasu do czasu przygotować dla Was taki filmik. Z systematycznością  tworzenia takich filmów specjalnych oraz ich umieszczaniem na YouTube może być mały problem ze względu na to, że niebawem rozpoczynamy sezon ślubny i będziemy mieli wiele pracy związanej z realizacją zleceń dla naszych klientów. Ale mam nadzieję, że od czasu do czasu coś nowego na kanale się pojawi.

Dziś pierwszy film z cyklu instruktażowo-inspiracyjny, cykl ten nazwałam :Pomysł na…” odcinek nr 1 – Jak zrobić pompon z tiulu – metoda nr 1. Takie pompony możecie wykorzystać jako dekoracje sali weselnej lub kościoła podczas ślubu. Ich wykonanie jest naprawdę proste. Nie wiem jak Was, ale mnie takie zajęcia odprężają i działają anty stresowo, co może mieć korzystne działanie w łagodzeniu napięcia przedślubnego 🙂 .

To co jest potrzebne do wykonania takich pomponów to:

– tiul na rolce (jedna rolka starczy na wykonanie od 1 do 4 pomponów – w zależności od wielkości), koszt jednej rolki to około 3-4 zł, można je kupić na alegro.

– tasiemka satynowa – może przydać się jeśli planujecie powiesić swoje pompony

– książka – lub jakakolwiek inna podkładka, która posłuży do nawinięcia tiulu (co jest jednym z etapów produkcji tworzenia pompona)

– nożyczki

To jak zrobić pompon możecie zobaczyć na filmie , nie będę się tutaj nad tym specjalnie rozwodzić. Jak zobaczycie jest to naprawdę banalnie proste.

Oto filmik: Jak zrobić pompony z tiulu

Jeśli nasze filmy na YouTube Wam się podobają zapraszam do subskrypcji kanału.

A poniżej jeszcze kilka zdjęć wykonanych przeze mnie pomponów. Ja na pewno je wykorzystam podczas ślubnych i rodzinnych sesji plenerowych.

Pani Fotograf robi pompony

dekoracjie ślubne

pompony z tiulu

Zobacz także drugą metodę na pompony

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *