Serduszka DIY z papieru / nie tylko na walentynki

Dawno nie robiłam żadnego filmiku z cyklu DIY ślubne. Okres przed walentynkowy natchnął mnie do przetestowania pewnego pomysłu na serduszka DIY.  Serce niewątpliwie kojarzą się z miłością, więc jest symbolem walentynek, symbol serca może być także wykorzystany podczas ślubu w postaci przeróżnych dekoracji ślubnych. Ja proponuję Wam dziś girlandy z papierowych serduszek, które mają nieco bardziej przestrzenny i trójwymiarowy wygląd. Takie papierowe serduszka przyczepione do sznurka lub tasiemki będą bardzo ładnie wyglądać np. na rozwieszone na parkietem podczas zabawy na weselu. Mogą być także dekoracją ściany za parą młodą, oczywiście możecie znaleźć dla nich własne zastosowanie. Wielkość tych serc zależy od Was, te które na próbę zrobiłam są naprawdę małe (są zrobione z koła o średnicy 13 cm). Planuję tego typu serduszka DIY wykorzystać podczas jakiegoś pleneru ślubnego w tym sezonie ślubnym, tylko chyba do tego celu zrobię je trochę większe.

śubne DIY

Jak przygotować takie papierowe serduszka DIY możecie zobaczyć na filmie:

Co jest potrzebne do zrobienia serduszek z papieru

To jest naprawdę bardzo prosty i minimalistyczny pomysł na dekoracje, potrzebne są do tego:

  • kartki papieru
  • sznurek
  • klej

Jeśli chodzi o papier to użyłam zwykłych kartek papieru, takich do drukarki (format A4) tylko, że w różowym kolorze. Moim zdaniem im cieńszy papier tym ładniej wychodzą te serduszka. Serca kojarzą się z różowym lub czerwonym kolorem więc warto wybrać kartki właśnie w takich kolorach.

Jeśli chcecie zrobić duże serca, możecie wykorzystać do tego celu brystol i zrobić serca odpowiednio większe (sama tego jeszcze nie próbowałam, ale myślę, że takie duże serce wyjdzie fajnie, jak to przetestuję to dam Wam znać).

Klej użyty do tych serduszek powinien być dobrej jakości, to znaczy albo bardzo dobry klej do papieru (który dobrze wiąże), albo mocniejszy klej do tektury. Klej jest ważny żeby Wam się serduszka nie rozkleiły.

Przyda się jeszcze podczas pracy cyrkiel (jeśli nie macie cyrkla użyjcie talerza – tak jak ja to zrobiłam) i ołówek. Te 2 rzeczy potrzebne są po to żeby odrysować kształt koła, a jako że koło trzeba potem wyciąć musicie mieć też nożyczki :).

Gotowe papierowe serduszka trzeba na czymś zaczepić więc przydadzą się do tego sznurek lub jakaś tasiemka.

tutorial serca

Girlandy z serduszek przygotowanie:

  1. Na papierze trzeba odrysować kształt koła. Jako że robiłam małe serduszka, każdą kartkę papieru złożyłam na pół, dzięki temu uzyskałam 2 kółka, z których powstały 2 serduszka.
  2. Narysowane koła trzeba wyciąć.
  3. Po wycięciu każde koło trzeba pozaginać w harmonijkę (coś na kształt wachlarza).
  4. Wachlarz składamy po środku na pół. Teraz dwa wewnętrzne brzegi trzeba ze sobą skleić (tak jak robię to na filmie). Serce jest gotowe! Tą samą czynność trzeba powtórzyć z pozostałymi kółkami.
  5. Teraz pozostaje jeszcze przyczepić serduszka do jakiegoś sznurka. Ja mam biały sznurek (ogólnie to takie sznurki można kupić w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego, mój sznurek oryginalnie służy do robienia wędlin 🙂 ) .
  6. W każdym serduszku trzeba zrobić 2 dziurki (w skrajnych brzegach serduszka). Ja dziurki robię przy pomocy śrubokręta (próbowałam zrobić to dziurkaczem, ale dziurkacz był za duży do tego celu 🙂 ).
  7. Przez dziurki przewlekam sznurek i potem przewlekam sznurek przez dziurki z pozostałych sercach i łańcuchy / girlandy z papierowych serduszek są gotowe.

serduszka z papieru

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *