Uwielbiam robić albumy ślubne!

Cześć! Jakoś tak nie mogę zasnąć mimo późnej godziny postanowiłam spożytkować nadmiar energii na napisanie kilku słów na bloga, bo dawno nic nowego się nie pojawiało. Mam ostatnio naprawdę dużo pracy – sierpień to w końcu szczyt sezonu ślubnego. Podróżujemy z jednego ślubu na drugi, poznajemy kolejne wspaniałe pary, ich historie i rodziny. Uwieczniamy śluby na zdjęciach i filmach, realizujemy plenery fotograficzne no i oczywiście spędzamy godziny przed komputerem na edycji, wybieraniu i retuszowaniu zdjęć. W taki sposób mija nam kolejne lato. Pod koniec lata zaczynamy tez intensywną pracę nad albumami ślubnymi. Część zdjęć ślubnych jest już gotowa i właśnie w sierpniu i wrześniu składamy dużo zamówień na wydruki zdjęć oraz albumy. Uwielbiam przygotowywać albumy ślubne. Jeśli chodzi o ostateczną prezentację zdjęć to nie uległam jakiejś specjalnej modzie na foto książki. Co prawda mam je w swojej ofercie i sporo foto książek zaprojektowałam dla swoich klientów. Ale wykonywanie albumów tradycyjnych naprawdę mnie odpręża i relaksuje.

Zapraszam też na 2 filmiki, które pokazuję nasze albumy ślubne. Jeden album został zrobiony dla Marty i Mateusza (zdjęcia z ich pleneru możecie zobaczyć też tutaj na blogu: http://www.panifotograf.eu/blog/plener-slubny-wroclaw/. A na drugim filmie możecie zobaczyć album wykonany dla Olgi i Bartka.


O tym jak mniej więcej wyglądają albumy ślubne pisałam już kiedyś – zajrzyjcie we wpis tu: jak wygląda gotowy album ślubny.

Praca nad albumem ślubnym składa się z kilku etapów:

1. Najpierw trzeba oczywiście wybrać zdjęcia do albumów. Ja do tego przykładam duża wagę. Spędzam kilka godzin nad wyborem zdjęć i zastanawiam się, które zdjęcia obok siebie umieścić, w jakim formacie je wydrukować. W przypadku gdy para chce wybrać kilka zdjęć do albumu samodzielnie (najczęściej jest to około 20 zdjęć) do których ja dobieram pozostałe aby ładnie się prezentowały i tworzyły spójną opowieść o tym wyjątkowym dniu, a nie były tylko zbiorem ładnych zdjęć. W albumie znajdują się zdjęcia z poszczególnych etapów dnia ślubu oraz oczywiście z pleneru. Liczba zdjęć w albumie wynosi około 100 sztuk, format w jakim najczęściej drukuję zdjęcia do albumów to 15×21 cm oraz 9x13cm.

2. Gdy zdjęcia mam wybrane pozostaje mi wybrać zdjęcie na okładkę oraz rodzaj materiału (tkaniny) jaki będzie na okładkę użyty (nie muszę chyba dodawać, że ważne jest dla mnie aby zdjęcie pasowało do użytego materiału (każdy album zawiera w środku 40 czarnych stron w formacie 30x30cm):) )

3. Gdy wszystkie zdjęcia mam wybrane pozostaje ich zamówienie (mam sprawdzoną i ulubioną firmę w której zamawiam wydruki i albumy). Po złożeniu zamówienie czekam około tydzień na dostawę zamówienia.

4. Kolejnym etapem jest wklejenie zdjęć do albumu, zajmuje mi to kilka godzin. Jest to dość żmudna praca, trzeba najpierw do każdego rogu zdjęcia przykleić przylepce, a następnie powklejać zdjęcia w odpowiedniej kolejności, jednak dla mnie jest to naprawdę miła odmiana po godzinach spędzonych na obróbce zdjęć przed komputerem.

5. Na sam koniec pozostaje oczywiście albumy ślubne zapakować i wysłać na pocztę.

Zatem przygotowanie albumów to kilka dni pracy, która jest dla mnie naprawdę bardzo przyjemna i daje mi dużo radości 🙂

albumy slub pani fotograf

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *