Warsztaty fotografii kulinarnej w Bełchatowie

Jakiś czas temu Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne zaprosiło mnie do poprowadzenia warsztatów fotografii kulinarnej. Więc ja zaproszenie z ogromną radością przyjęłam. Warsztaty odbyły się kilka tygodni temu w pewną słoneczną i nadzwyczaj ciepłą sobotę.

Poprowadzenie Warsztatów fotografii kulinarnej było dla mnie ogromnym wyzwaniem, przede wszystkim ze względu na to, że było to dla mnie pierwsze tego typu przedsięwzięcie. Musiałam dość długo zastanawiać się nad tym „jak ja właściwie robię zdjęcia kulinarne”, bo nigdy wcześniej się nad tym specjalnie nie zastanawiałam, po prostu brałam aparat i robiłam zdjęcia. Nie miałam potrzeby wcześniej analizować tego od czego zaczynam, moja świadomość nie przykładała do tego jakieś specjalnej uwagi. Dodatkowym utrudnieniem było to, że zdjęcia kulinarne nauczyłam robić się poprzez praktykę. Nie czytałam wcześniej książek na ten temat. Z resztą tak naprawdę niedawno wyszły 2 godne polecenia książki dla początkujących fotografów kulinarnych. Więc większość rzeczy na ten temat nauczyłam się na podstawie prób i błędów. Wiem co prawda jakie zdjęcia mi się podobają i jak je zrobić, ale sensowne usystematyzowanie tych informacji oraz ich przekazanie było już nieco trudniejsze. Niemniej jednak samo przygotowanie się do poprowadzenia zarówno części teoretycznej jak i praktycznej warsztatów było bardzo rozwijające i tak naprawdę to chyba ja się na tych warsztatach najwięcej nauczyłam 🙂 .

Oczywiście poza opracowaniem prezentacji przygotowałam także kilka wypieków, które były niezbędnymi eksponatami na warsztatach fotograficznych, Przepisy na nie niebawem będziecie mogli znaleźć na moim drugim blogu kulinarnym – www.panifotografgotuje.eu .

Poniżej kilka zdjęć części mojego dobytku akcesoriów kulinarnych, kilka rzeczy na potrzeby warsztatów udostępniła mi moja teściowa za co bardzo dziękuję.

warszaty fotografii kulinarnej

Na warsztatach fotografii kulinarnej powstało wiele ciekawych stylizacji i kompozycji. Autorami zarówno zdjęć jak i stylizacji są oczywiście uczestnicy warsztatów.

fotografia kulinarna uczestników

A na koniec kilka zdjęć reportażowych:

warsztaty fotografii kulinarnej foto relacja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *