Fotografia ślubna Jelenia Góra – romantyczne zdjęcia ślubne

Czym się charakteryzuje moja fotografia ślubna?
Fotografia ślubna Jelenia Góra

Plener ślubny to świetne uzupełnienie zdjęć z reportażu ślubnego. Zdjęcia wykonane podczas pleneru są przez nas dokładnie przemyślane i zrobione tak żebyście wyglądali pięknie. Nie zdajemy się na przypadek. Mamy ponad 5 lat doświadczenia w fotografii ślubnej i w wykonywaniu plenerów. Wiele par skorzystało z naszych usług i każda wykonana sesja zdjęciowa sprawia, że mamy więcej doświadczenia i umiejętności w tworzeniu zdjęć plenerowych. Nieustannie uczymy się fotografować, a na tę umiejętność składa się wiele rzeczy.

„Pani Fotograf” – pracuję jako Fotograf ślubny w Jeleniej Górze i okolicach.

Fotografia ślubna Jelenia Góra

Przede wszystkim zaznajomienie się i nauczenie się sprzętu fotograficznego jaki się posiada, ale to oczywiście podstawa dalszej pracy. Zasady kompozycji i ekspozycji ćwiczymy i testujemy w każdej wolnej chwili. Bardzo dużo poświęcamy doskonaleniu pozowania osób fotografowanych. Nasze zdjęcia ślubne z plenerów ślubnych w 80-90% są mniej lub bardziej pozowane. Staramy się aby pary na zdjęciach wyglądały naturalnie i dobrze. Prowadzenie pleneru na tak zwanym free style, nie jest dobrym pomysłem. Oczywiście niektóry fotografowie w taki sposób działają i nie zastanawiają się wcześniej nad tym jakie zdjęcie chcę uzyskać, jak powinny wyglądać na nim fotografowane osoby. Na chybił trafił wykonują zdjęcia, oczekując pozytywnych efektów, które bardzo często są czystym przypadkiem. Taka strategia z pozoru wydaje się bardziej naturalna, bo niby można w ten sposób uzyskać naturalne emocje. Jednak naszym zdaniem jest ona naprawdę mało efektywna. Przy takim podejściu do fotografowania podczas pleneru ślubnego wykuje się bardzo dużo zdjęć, które w większości nie nadają się do niczego. Powstają oczywiście fajne i ładne zdjęcia, ale tak jak mówiłam wcześniej jest to wtedy czysty przypadek. Plener fotograficzny trwa też wtedy bardzo długo często ponad 5 godzin. U nas  My uważamy, że jest to zdecydowanie za długo i powoduje dyskomfort i zmęczenie zwłaszcza u fotografowanych osób. A gdy Para Młoda dla której robione są zdjęcia zacznie czuć zmęczenie i znużenie zdjęcia nie będą fajne i na pewno będzie na nich widać brak zaangażowania.

Fotografia ślubna – realizacja „Pani Fotograf Agnieszka”

fotograf ślubny jelenia góra

Wiemy, że mało która para czuje się swobodnie przed aparatem i wie co zrobić aby na zdjęciach wyglądać dobrze. Wiedzą to tylko osoby zajmujące się modelingiem. Zwykły człowiek raczej czuje skrępowanie stając przed aparatem i nie wie co ze sobą zrobić. Jeśli fotograf nie naprowadzi pary na to jak mają stać, co zrobić z rękami, gdzie patrzeć to takie niby naturalne zdjęcie będzie sztywne i nie będzie w nim nic wyjątkowego. My staramy się podczas plenerów kierować parami, mówimy im jak mają stanąć, kierujemy ich ciałem od stup po czubek głowy. Nie brzmi to zbyt fascynująco i może dla wielu osób będzie to zaskoczeniem i rozwiać wizję o szalonym spontanicznym plenerze fotograficznym. Mimo tego, staramy się aby plenery ślubne były dobrą zabawą, pracujemy szybko, mamy przygotowany plan działania, zapewniamy miłą atmosferę i dzięki temu czas podczas pleneru naprawdę szybko płynie. Gdy pary zdążą się zmęczyć (następuje to zazwyczaj po 1,5-2 godzinach) mamy już wytaczającą liczbę zdjęć, która będzie stanowiła piękny zestaw i uzupełnienie reportażu ślubnego.

Zdjęcia ślubne –  romantyczne zdjęcia plenerowe ze ślubu

zdjęcia ślubne jelenia góra

 Cała sztuka polega na tym aby osoby fotografowane wyglądały na zdjęciach dobrze i jednocześnie nie były zbyt sztuczne i upozowane.  Zależy nam na tym aby fotografowane pary wyglądały na zdjęciach dobrze, preferujemy ciasne kadry, lubimy klasyczne portrety. Miejsce pleneru ma dla nas drugorzędne znaczenie.


pani fotograf Agnieszka Szczechowiak-SzenNazywam się Agnieszka i pracuję jako Fotograf ślubny – napisz do mnie lub zadzwoń jeśli szukasz fotografa na swój ślub. Zrobię również na Twoim ślubie piękne zdjęcia ślubne. Wszystkie szczegóły ustalimy w trakcie prywatnej rozmowy.
Skorzystaj z działu KONTAKT aby do mnie napisać – znajdziesz tam również mój numer telefonu.