Archiwa kategorii: Blog

przygotowywanie albmumów ślubnych

Jak wygląda gotowy album ślubny u Pani Fotograf

Witajcie! Korzystając w wolnego przedpołudnia zabrałam się za porządki na swoich dyskach. Przeglądałam, usuwałam niepotrzebne pliki, wspominałam różne projekty fotograficzne i filmowe jakie mieliśmy okazję w zeszłym roku realizować. I tak trafiłam na sporo rzeczy, których nie zdarzyłam dokończyć ze względu na brak czasu. Oczywiście mówię o pomysłach/zdjęciach i filmach nie związanych z pracą dla naszych klientów. Nie myślcie sobie, że zalegam z oddaniem zdjęć czy filmów ślubnych bo o tym zapomniałam – co to to nie! :) Nasi klienci są dla nas najważniejsi więc zdjęcia i filmy dla niech są realizowane w pierwszej kolejności, wszelkie moje inne pomysły realizuję jak  wygospodaruję chwilkę wolnego.

fotograf-ślubny-Głogów-zdjęcia

Zatem trafiłam na kilka folderów z niezmontowanymi filmami kulinarnymi oraz folder z nagranymi materiałami do filmów pokazujących np. gotowe albumy i wydruki zdjęć. Nagrałam tego sporo podczas zeszłego sezonu ślubnego, żeby nasi przyszli klienci mogli zobaczyć jak wyglądają efekty finalne naszej pracy. Często nie mamy możliwości spotkać się z parami dla których robimy zdjęcia lub film osobiście przed ślubem. Realizujemy fotoreportaże ślubne oraz plenery fotograficzne na terenie całej Polski więc ze względu na znaczne odległości, kontakt z klientami utrzymujemy za pośrednictwem Internetu oraz telefonu. Pomyślałam  więc, że cykl filmów o tym jak wygląda praca fotografa ślubnego oraz jak wyglądają gotowe albumy ślubne będą dla naszych klientów przydatne i ułatwią nam komunikację.

Dziś rano udało mi się zmontować filmik, w którym możecie zobaczyć album zawierający zdjęcia ślubne Sylwii i Mariana. Album, który widzicie zawiera 40 czarnych stron. Sylwia i Marian wybrali 20 zdjęć, które chcieli umieścić w albumie. Do zdjęć wybranych przez nich ja dobrałam pozostałe tak aby wszystkie zdjęcia do siebie ładnie pasowały. Wbrew pozorom jest to zajęcie wymagające sporo  czasu. Dla mnie bardzo ważne jest aby zdjęcia w albumie były spójne i ładnie się prezentowały i mam już spore doświadczenie i wiem jak połączyć ze sobą zdjęcia w albumie. Więc myślę, że takie rozwiązanie, w którym para młoda wybiera część zdjęć do albumu ślubnego, a ja wybieram pozostałe jest najlepsze i sprawia że produkt finalny prezentuje się pięknie.

Zobaczcie na filmie – jak wyglądał gotowy album ślubny – na końcu filmu widać też jak wyglądał pendrive ze zdjęciami ślubnymi w zestawie do tego albumu

Zdjęcia wybierane przez parę młodą drukujemy w formacie 15 x 21 cm, a te wybrane przez nas są w większości drukowane w formacie 9x13cm.

Poza tym przygotowywanie albumów jest świetną zabawą i stanowi dla mnie chwilę relaksu, dlatego w ogóle nie zawracam sobie głowy powstałym podczas wklejania zdjęć do albumów ślubnych bałaganem :) .Poniższe zdjęcia przedstawiają mały fragment pokoju w którym pracowałam, ale uwierzcie mi cały pokój nie należy wtedy do najporządniejszych.

  • Oczywiście do przygotowanych albumów dołączamy pendrive w zaprojektowanych przez nas opakowaniu.
  • Pendrive zawiera zdjęcia ślubne w postaci plików jpg.
  • Staramy się aby okładka albumu ślubnego oraz opakowanie na pendrive pasowały do siebie i stanowiły spójny zestaw zawierający ślubne wspomnienia.

jak zrobić album ślubny

Aha reportaż ślubny Sylwii i Mariana możecie znaleźć tutaj: Fotografia ślubna Jędzrzejów

Gosia-i-Jacek-plener-ślubny

Zimowy plener ślubny Głogów – Gosia i Jacek

W tym roku miałam ogromne szczęście –  udało nam się zrealizować plener ślubny w zimowej śnieżnej scenerii!

Gosia i Jacek na co dzień mieszkają w Gdańsku. Na początku stycznia mieliśmy zaszczyt towarzyszyć im w w dniu ich ślubu. Reportaż ślubny z tego wyjątkowego dnia możecie zobaczyć tu: fotografia ślubna Gdańsk. Niestety z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych w szczególności porywistego wiatru, nie mogliśmy wykonać pleneru fotograficznego tuż po ślubie. Dlatego Gosia i Jacek 2 tygodnie po swoim ślubie postanowili pokonać kilkaset km „wspaniałych” polskich dróg i przyjechać do nas, do Głogowa na zimowy plener ślubny :).

Wszystkim nam bardzo zależało na tym aby w dniu realizacji pleneru okoliczne lasy i pola pokryte były śniegiem. Zarówno ja jak i Gosia w ogromnym napięciu sprawdzałyśmy prognozy pogody i czekałyśmy choćby na drobną wzmiankę o opadach śniegu. Zaznaczyć muszę, że pogoda w styczniu była bardzo kapryśna i zmieniała się jeszcze szybciej niż zwykle. W Głogowie przez klika dni temperatura była iście wiosenna, a na niektórych drzewach zauważyłam nawet pączki liści. Te anomalie pogodowe nie napawały nas optymizmem, żartowałyśmy nawet, że jeśli śnieg nie spadnie w styczniu to na pewno będzie biało na święta wielkanocne lub długi weekend majowy i wtedy będą idealne warunki do takiej zimowej ślubnej sesji zdjęciowej :). Na szczęście nie musiałyśmy czekać do wiosny na śnieg :). Pewnego ranka budzę się, odsłaniam okno a za nim wszystko białe (zdziwiło nie to ogromnie, bo w prognozach pogody nic o tym nie wspominali). Dwa dni później Gosia i Jacek przyjechali do nas (oczywiście przez te dwie doby trzymałam mocno kciuki, aby śnieg nie stopniał) i udało nam się zrealizować plener ślubny zimą. Nazajutrz po śniegu zostało tylko mgliste wspomnienie w postaci brei i błota zalegającego na ulicach, dlatego myślę, że ten śnieg spadł wtedy na nasze indywidualne zamówienie :) .

 

fotograf ślubny w Głogowiezimowy plener ślubnyfotograf ślubny Głogówpani fotograf zimowy plener ślubnyplener ślubny zimąślubna zimowa sesja zdjęciowaplener ślubny zima głogówzimowy ślub plener w Głogowiezimowe zdjęcia ślubnefotografia ślubna zimowazdjęcie ślubne plenerowe zimafotograf ślubny głogów 2015zima-ślub-plener-Głogówzimowe zdjęcia ślubne pani fotografzimowa sesja zdjęciowazimowy plener fotograficzny w lesiezimowy plener fotograficzny w Głogowieplener ślubny zimą pani fotograf

 

A na zakończenie dodam: Gosia (Panna Młoda) przywiozła ze sobą pyszne ciasto, które samodzielnie upiekła- szarlotkę, na której wspomnienie „ślinka cieknie” – ja to mam cudownych klientów! Owo pyszne ciasto możecie podziwiać na zdjęciach poniżej, nie mogłam sobie odmówić uwiecznienia na zdjęciach  takiego wspaniałego prezentu :)

fotografia-kulinarna-pani-fotograf

21

Zdjęcia z zimowego ślubu Gosi i Jacka – Gdańsk i Koleczkowo

Witajcie! Dziś pokażę Wam trochę zdjęć z wyjątkowego ślubu Gosi i Jacka, który mieliśmy okazję uwieczniać na początku roku 2015. Co prawda każdy ślub na którym jesteśmy jest wyjątkowy, ale ten był szczególny ze względu na to, że został zorganizowany w nietypowej i mniej popularnej porze roku czyli zimie, tuż po świętach Bożego Narodzenie i Nowym Roku. Zatem atmosfera świąt była jeszcze mocno wyczuwalna. Podkreślały ją piękne żywe choinki oraz świąteczne dekoracje zwłaszcza na sali weselnej. Śniegu niestety nie było, ale może to i dobrze, dzięki temu bez większych problemów dotarliśmy do miejscowości w której odbywała się ta ślubna uroczystość.

  • Na ślub Gosi i Jacka wybraliśmy się do Gdańska, przejechaliśmy około 500 km, ale warto było pokonać tę drogę  aby być naocznym świadkiem tego wydarzenia.
  • Ślub odbył się w kościele świętego Mikołaja w Gdańsku,
  • a przyjęcie weselne miało miejsce w Folwarku Dajak w Koleczkowie (miejscowości położonej kilkanaście km za Gdańskiem). Folwark Dajak jest przepięknym miejscem, gdzie właściciele dbają o swoich gości i naprawdę zależy im na tym aby ich klienci byli zadowoleni. Dlatego jeśli ktoś z Was planuje ślub w Trójmieście lub okolicach to polecam i rekomenduję to miejsce bardzo gorąco (z tego co wiem rezerwacji trzeba dokonywać na dwa lata do przodu – ale naprawdę warto :) ).

fotograf ślubny Gdańskfotograf na ślub gdańskpani fotograf zdjęcia ślubne gdańskpani fotograf zdjęcia ze ślubufotografia ślubna gdańsk przygotowaniafotografia ślubna gdańsk centrumreportaż ślubny Gdańskreportaż ślubny gdańsk przygotowaniafotografia ślubna 2fotografia ślubna 3fotografia ślubna Gdańsk makijażprzygotowania do ślubudetale ślubnedetale ślubne fotografia ślubna pani fotograffotografia ślubna pani fotograf2zdjęcia ślubne pan młodyślub Gdańsk zdjęcia samochódGdańsk fotograf na ślubkościół św mikołaja gdańskdominikanie gdańsk ślubdominikanie gdańsk zdjęcia ślubnefotografia ślubna kościół świętego mikołaja gdańskfotografia ślubna dominikanie w gdańskufotografia ślubna w gdańsku dominikanieślub w kościele św mikołaja gdańskkościół świętego mikołaja w gdańsku zdjęciafotografia ślubna kościół dominikanie gdańsk12folwark Dajak Gdańskfolwark dajak koleczkowofolwark dajak zdjęciadajak koleczkowo ślubfotografia ślubna gdańsk koleczkowogdańsk dajak fotograf ślubny16191823202221252624272881329303132

 

 

zdjęcia ślubne

Plener ślubny we Wrocławiu – Agnieszka i Dżafar

Witajcie w to jesienne popołudnie. Mam dziś dla Was porcję radosnych i romantycznych zdjęć z pleneru ślubnego Agnieszki i Dżafara, który odbył się we Wrocławiu nieco ponad miesiąc temu. Aż trudno mi uwierzyć, że tak niedawno na dworze było przyjemnie ciepło i słonecznie.

Agnieszkę i Dżafara osobiście poznaliśmy w dniu  ich ślubu – mieliśmy okazję wykonywać dla nich reportaż ślubny. W dniu ślubu co prawda pozostawiliśmy gości podczas przyjęcia weselnego na chwilkę i udaliśmy się na mini plener do parku Grabiszyńskiego (we Wrocławiu), jednak zdjęcia które widzicie poniżej zostały wykonane w niedzielę (na drugi dzień po ślubie). Realizacja ślubnej  sesji zdjęciowej nie obyła się bez małych utrudnień. Zarówno my jak i nasza cudowna para młoda mieliśmy małe kłopoty związane z dotarciem do centrum Wrocławia. Opóźnienie związane z rozpoczęciem pleneru ślubnego wynikało z tego, że w ową piękną słoneczną niedzielę wrocławskimi ulicami biegł maraton. Główne ulice Wrocławia były pozamykane, co nie do końca udało nam się przewidzieć i sporo czasu spędziliśmy w korku. Ostatecznie udało nam się spotkać i dalej plener przebiegł bez zakłóceń, a jego efekty możecie zobaczyć na zdjęciach poniżej.

Na plener ślubny uparzyłam sobie okolice Teatru Lalek oraz Ogród Staromiejski we Wrocławiu. Uwielbiam karuzelę we francuskim stylu, która UWAGA! jest otwarta jedynie wtedy kiedy nie pada deszcz :) . To już chyba 4 plener filmowy lub fotograficzny jaki w części wykonaliśmy  właśnie przy tej karuzeli – ale co ja na to poradzę, że ją uwielbiam :) i za każdym razem gdy jestem we Wrocławiu wybieram się w to urokliwe miejsce.

plener ślubny wrocław 1plener ślubny we Wrocławiukaruzerela we Wrocławiuzdjęcia ślubne we WrocławiuPani Fotograf we Wrocławiufotograf na ślub Wrocławzdjęcia ślubneogród staromiejski Wrocław plener ślubnykaruzela we francuskim styluPani Fotograffotografia ślubna Pani Fotografromantyczny plener ślubny we Wrocławiuplener ślubny WrocławPlener Agnieszki i DżafaraPani Fotograf zdjęcia ślubne Wrocławnajlepsze miejsce na plener ślubny Wrocławplenr ślubportret panny młodejpark staromiejski Wrocław ślub

35

Reportaż ślubny Sylwii i Mariana (Jędrzejów)

Witam Was w ten jesienny i bardzo zimny dzień. Ja już wyciągnęłam z szafy zimowy płaszcz, buty, szaliki i inne zinowe akcesoria. Pogoda mnie mocno rozczarowała, bo myślałam, że takie zimno nadejdzie dopiero w grudniu, no cóż pozostaje mi rozgrzać się wspomnieniami ładnej pogody w dniu ślubu  Sylwii i Mariana, oraz gorącą atmosferą podczas przyjęcia weselnego. Dziś nie będę się specjalnie rozwodzić i pisać wiele na temat zdjęć z tego ślubu. Nie dlatego, że nie ma co opowiadać bo wrażeń i wspomnień jest mnóstwo :) . Jednak coś strzyknęło mi w szyi i muszę nieco odpocząć od siedzenia przed komputerem .Idę leżakować i życzę Wam miłego dnia :)

fotografia ślubna jędrzejówśllub Sylwii i Marianareportaż ślubny Jędrzejówślub zdjęcia7zdjęcia ślubne Pani Fotograf986101112131416171820212422252628293031zdjęcia ślubne wesele jędrzejów34363537

plener ślubny Marcelina i Łukasz

Plener ślubny w Wilanowie (Warszawa) – zdjęcia ślubne z motywem łódki

Witajcie ponownie! Wczoraj pokazywałam Wam reportaż ślubny, który wykonaliśmy dla Marceliny i Łukasza możecie go zobaczyć tu: zdjęcia ślubne Ostrowiec Świętokrzyski . Dziś natomiast chcę Wam pokazać zdjęcia z pleneru.

fotografia ślubna Warszawa Wilanów

Plener ślubny wykonaliśmy w Warszawie , w parku przy pałacu w Wilanowie.

Kilka słów o tym wyjątkowym plenerze ślubnym. Po pierwsze nie padało co mnie bardzo cieszyło i cieszy nadal :) . Pogoda była niepewna, internetowe prognozy nie były zgodne co do tego czy w Warszawie będzie padać czy nie. Dodatkowo mieliśmy już niezbyt przyjemne doświadczenia podczas kręcenia filmiku narzeczeńskiego. W dzień w którym umówiliśmy się na nagranie zaczęło padać i musieliśmy zmienić plany co do scenerii w której kręciliśmy filmik z typowo plenerowej na balkonową. Tak, tak… filmik z podziękowania dla rodziców powstał na zadaszonym balkonie w warszawskim mieszkaniu Marceliny i Łukasza :) . Trzeba być elastycznym i dostosowywać się do zmieniających się warunków środowiska bo jak mówił twórca teorii ewolucji Karol D. „przetrwają tylko najlepiej przystosowani, a nie najsilniejsi” (czy jakoś tak :P ).

Jednak jeśli chodzi o plener ślubny to bardzo zależało mi na tym aby pogoda była w miarę ładna ponieważ koncepcja pleneru była już dawno z góry ustalona i raczej trudno było by wykonać ją na balkonie. Już w jednym z pierwszych e-maili jakie napisała do mnie Marcelina przed rezerwacją terminu ślubnego było to, że chciała aby plener odbył się na łódce. Mi ten pomysł od razu się spodobał i nie miałam co do tego żadnych obiekcji. Dodatkowo postanowiłam wykorzystać także papierowe łódeczki i poniżej możecie zobaczyć jak zdjęcia wyszły.

Miejsce realizacji pleneru zaproponowała Panna Młoda i był to strzał w dziesiątkę! Plener ślubny wykonaliśmy w Warszawie , w parku przy pałacu w Wilanowie. Tam można było wypożyczyć łódkę! Dodatkowo jest tam mnóstwo różnych bardzo inspirujących fotografa ślubnego  zakątków. Teren parku i okolice pałacu są bardzo urozmaicone więc wszelakich aranżacji i pomysłów na plenerowe zdjęcia można tam zrealizować naprawdę wiele. Dla mnie takie miejsce ma ogromny plus bo nie należę do fotografów, którzy poświęcają godziny na przejazd z jednego  miejsca realizacji sesji zdjęciowej na drugie. Ja osobiście wolę poświęcać czas i energię na robienie zdjęć, a nie na dotarcie z jednego miejsca w Warszawie na drugie. Dla kogoś takiego jak ja, kto nie mieszka w Warszawie i bywa tam od czasu do czasu może być dość wyczerpującym przeżyciem :) Dlatego pałac i park w Wilanowie stały się jednym z moich ulubionych miejsc na realizacją plenerów ślubnych w Warszawie.

plener ślubny w wilanowie z łódkami zdjęcia ślubne w Wilanowie warszawaPani Fotograf plener ślubny w WarszawiePani_Fotograf_fotografia ślubna WarszawaPani Fotograf_plener ślubnyfotograf ślubny Warszawa Wilanówfotograf ślubny Warszawa

 

6

Aktualizacja :) zdjęcia ślubne z sierpniowego ślubu Marceliny

Witajcie! Ostatnie miesiące były bardzo pracowite. Mogliśmy uczestniczyć w wielu cudownych ślubach i poznaliśmy mnóstwo cudownych par, dla których mieliśmy zaszczyt pracować (wykonywać foto i video reportaże ślubne). Dlatego zaniedbaliśmy naszego bloga fotograficznego – po prostu nie starczyło nam czasu ani sił na dodatkowe chwile siedzenia przed komputerem. Ale sezon ślubny pomału dobiega końca i aktualizacje na blogu będą pojawiać się częściej. W tym roku działo się naprawdę wiele więc wiele chcę Wam pokazać – dużo różnych zdjęć i filmów jakie wykonaliśmy.

Zacznę od  zdjęć ze ślubu Marceliny i Łukasza, który odbył się w sierpniu. Z tą parą spotkaliśmy się  kilka tygodni przed ślubem na sesji narzeczeńskiej oraz podczas realizacji filmiku podziękowania dla rodziców. Zdjęcia z sesji narzeczeńskiej zamieszczałam już na blogu możecie zobaczyć je tu: plener narzeczeński w  warszawskich Łazienkach oraz tu: narzeczeńska sesja fotograficzna – piknik w Warszawie .

Ślub odbył się w Ostrowcu Świętokrzyskim – rodzinnym mieście Panny Młodej. Podczas ślubu, korzystając z ostatnich chwil w których świeciło słońce wykonaliśmy mini plener zdjęciowy, ale oczywiście pełno wymiarowy plener ślubny także się odbył i na pewno pokażę Wam kilka zdjęć na blogu.

fotografia ślubna ostrowiec świętokrzyski

Przygotowania do ślubu miały miejsce przede wszystkim w domu Marceliny. To tam odbywały się poprawki fryzury :))) (kto był ten wie o co chodzi :) ) oraz wykonywany był makijaż. Marcelina do swojej sukni ślubnej dobrała różowe buty – co mi osobiście bardzo przypadło do gustu. Bo kto powiedział, że buty do ślubu muszą być białe!? Pan młody natomiast przygotowywał się w pokoju hotelowym w Bałtowie. Na marginesie dodam, że Bałtów oddalony o kilkanaście kilometrów od Ostrowca Świętokrzyskiego jest ogromną atrakcją turystyczną przede wszystkim dla rodziców z dziećmi. Wesołe miasteczko, mini zoo (które nie jest wcale takie mini :) ), zoo safari, park dinozaurów, kino 5D i wiele innych atrakcji. Dlatego uwaga rodzice jeśli będziecie przez przypadek w Bałtowie nie zapomnijcie zabrać ze sobą portfela bo Wasze pociechy na pewno będą chciały skorzystać z wielu atrakcji jakie oferuje Bałtów.

Wracając do reportażu ślubnego :) – sam ślub miał miejsce w kościele św. Stanisława w Ostrowcu Świętokrzyskim. Marcelina była prowadzona do ołtarza przez swojego tatę, a sakramentu małżeństwa udzielał znajomy ksiądz. Przyjęcie natomiast  odbyło się w miejscowości Bałtów w zajeździe „pod Jarem”.

Marcelina i Łukasz samodzielnie przygotowali wiele detali wystroju np. porozwieszali na sali samodzielnie wykonane żurawie z origami. Samodzielnie wykonali także podziękowania dla gości (my także takie otrzymaliśmy – za co ogromnie dziękujemy :) ). Każdy gość przy swoim talerzu znalazł serduszko z inicjałami młodej pary. Serduszko ma z tyłu magnesik i dzięki temu można je przyczepić np. do lodówki. Pomysł na podziękowanie dla gości naprawdę genialny! Nie będę Was więcej męczyć moimi wypocinami – zapraszam do oglądania zdjęć ze ślubu Marceliny i Łukasza :)

Pani fotograf zdjęcia ślubne detale ślubne

fotografia ślubna ostrowiec świetokrzyski 2

fotografia ślubna przygotowania do ślubu Pani fotograf zjęcia ślubnezdjęcia ślubne warszawaPani fotograf_fotografia ślubnazdjęcia ślubne detale ślubnefotografia ślubna ostrowiec świętokrzyski sercanie

reportaż ślubny Warszawazdjęcia ślubne fotograf na ślub

reportaż ślubny Ostrowiec Świętokrzyski  2Pani Fotograf_fotografia ślubna 1zdjęcia ślubne ostrowiec świętokrzystki sercaniereportaż ślubny Ostrowiec Świętokrzyski

fotograf na  ślub ostrowiec świętokrzyskireportaż ślubny Ostrowiec Świętokrzyski_ 1parafia św stanisława ostrowiec świętokrzyskiPani Fotograf  zdjęcia ze ślubu Marceliny i Łukaszafotografia ślubna ostrowiecPani Fotograf_2Pani fotograf zjęcia ślubne 1Pani fotograf detale ślubne_2reportaż ślubny Ostrowiec Świętokrzyski _ 31fotografia ślubna bałtów2zdjęcia ślubne bałtów5

Na koniec mała zapowiedź pleneru ślubnego , który wykonaliśmy jakiś czas po ślubie. Więcej zdjęć niebawem :)

zapowiedź pleneru ślubnego Warszawa

 

fotografia narzeczeńska

Plener narzeczeński w Łazienkach w Warszawie

Jakiś czas temu pokazywałam Wam sesję narzeczeńską Marceliny i Łukasza, jaka odbyła się w Warszawie w Łazienkach Królewskich – ci którzy nie widzieli mogą zobaczyć zdjęcia tu: fotografia narzeczeńska Warszawa . Tamta część sesji była w piknikowych klimatach. Jednak przy okazji pobytu w Łazienkach postanowiliśmy zrobić kilka zdjęć z klimatach bardzie Łazienkowych. Pałac na wodzie w Łazienkach akurat był w remoncie i na około stały rusztowania więc możecie zobaczyc jedynie jego mały fragment. Zresztą znając mnie i moją tendencję do ciasnego kadrowania nawet jak by nie było remontu to i tak szerszych kadrów pojawiło by się niewiele :) . Ale za to były pawie i nawet udało się im zrobić zdjęcie :)

Plener fotograficzny w Łazienkach królewskich

plener narzeczeński Łazienki Warszawa

zdjęcia ślubne Warszawa

fotografia narzeczeńska

mini plener w dniu ślubu Warszawa

Mini plener w dniu ślubu Marty i Kacpra

Witajcie! Niedawno pokazywałam Wam zdjęcia z naprawdę niesamowitego ślubu Marty i Kacpra. Wspaniałe miejsce na ślub w urokliwym wiejskim klimacie – Osada Młyńska niedaleko Warszawy to także genialne miejsce na plener. Dlatego po prostu musieliśmy zrobić choćby kilka zdjęć plenerowych.

Podczas pleneru wykorzystaliśmy znaczek „&” , który zrobiłam sama i który idealnie się wpasował w klimat wesela :) . Filmik na którym pokazuję jak zrobić samodzielnie trójwymiarowe literki, które mogą być dekoracją na ślubie możecie zobaczyć poniżej:

mini plener w dzień ślubu Warszawa

plener śluby Warszawa

miniplener w dniu ślubu

zdjęcia ślubne Pani Fotograf

Fotoreportaż ślubny Marty i Kacpra – zdjęcia ślubne Warszawa

Dziś pokażę Wam zdjęcia ze ślubu Marty i Kacpra, który odbył się w Warszawie w czerwcu. Zdjęć jest bardzo dużo, a to dlatego, że miejsce przyjęcia weselnego było naprawdę niesamowite. Zarówno Marta i Kacper jak i właściciele „stodoły” w której odbyła się impreza włożyli wiele starań w to aby wszystko miało niesamowity wiejski klimat. Naprawdę nie mogłam się powstrzymać przed robieniem zdjęć na tym weselu. Przewijał się motyw truskawki. Marta w bukiecie miałam kilka zielonych truskawek, na stołach przy których siedzieli goście ustawione były mniejsze i większe doniczki z roślinami truskawek. A na blacie przy barze oraz na stole przy którym siedziała para młoda rozłożona była trawa na której ułożone zostały truskawki. Dodatkowo polne kwiaty ustawione w rogach sali oraz mnóstwo genialnych detali oczarowały mnie oraz gości weselnych. To niesamowite przyjęcie weselne miało miejsce w Osadzie Młyńskiej  niedaleko Warszawy – polecam to miejsce wszystkim narzeczonym bardzo gorąco. Śluby tam organizowane są naprawdę piękne!

 

ślub Warszawa zdjęcia

fotografia ślubna Warszawa

zdjęcia ślubne przygotowania do ślubu Marty i Kacprazdjęcia ślubne Pani Fotograf

fotogrf na ślub warszawa

ślub cywilny warszawa fotograffotografia ślubna w Warszawieślub Marty i Kacpraślub w osadzie młyńskiej

osada młyńska fotografia ślubnaślub Marty i Kacpra sesja zdjęciowa Warszawafotoreportaż ślubny warszawafotograf na ślub w Warszawiezdjęcia ślubne Pani Fotograf1

 

W dniu ślubu Marty i Kacpra  zrobiliśmy mini plener, ale więcej zdjęć pokażę Wam jutro, bo w tym wpisie zdjęć jest już wystarczająca ilość :)

mini plener w dniu ślubu Warszawa

fotograf Warszawa sesja narzeczeńska

Narzeczeńska sesja fotograficzna w Łazienkach- Warszawa – wersja piknikowa

Witajcie, dawno nie było żadnej aktualizacji na blogu. Pracujemy dość intensywnie i nie mieliśmy czasu prezentować tu naszych ostatnich sesji zdjęciowych. U nas dużo się dzieje jesteśmy cały czas w podróży między jednymi ślubami, a następnymi. W chwilach gdy akurat przypadkiem siedzimy w domu komputer chodzi przez 24 godziny na dobę ponieważ intensywnie pracujemy nad obróbka zdjęć i montażem filmów ślubnych.   Dziś luźniejszy dzień przed komputerem dlatego zaprezentuję Wam parę u której będziemy  już 16 sierpnia na ślubie. Wcześniej jednak Marcelina i Łukasz spotkali się z nami na fotograficznej sesji narzeczeńskiej. Powiem Wam, że 4 czy 5 razy pakowałam się na tą sesję zdjęciową. Wszystko przez zmieniającą się pogodę, która przez cały tydzień była w Warszawie słoneczna, a w dniu w którym umawialiśmy się na zdjęcia zaczynało lać. Jednak jak widzicie poniżej na zdjęciach w końcu się udało i w dniu sesji narzeczeńskiej była piękna słoneczna, wręcz upalna pogoda.

Same zdjęcia wykonaliśmy w Łazienkach w Warszawie. Na zdjęciach oczywiście tego nie widać ponieważ wybraliśmy ustronne miejsce z dala od tłumu odwiedzających park, aby móc zrobić piknik. Piknikowe sesje zdjęciowe uwielbiam to dla mnie świetna zabawa. Mam nadzieję, że pary które wybierają się ze mną na pikniki fotograficzne także się dobrze bawią :) fotograf Warszawa sesja narzeczeńska

piknikowa fofo sesjsja narzeczeńcka

sesja fotograficzna w Łazienkach Warszawa

fotograf ślubny w Warszawa

sesje zdjęciowe u Pani Fotograf

sesja zaręczynowa Warszawa

33

Plener ślubny Ani i Szymona – Głogów i zamek w Czernej

Zdjęcia ze ślubu Ani i Szymona prezentowałam na blogu jakiś czas temu (możecie je zobaczyć tu). Mogliście już także obejrzeć pomponową plenerową sesję zdjęciową z udziałem tej cudownej pary (do obejrzenia tu). Dziś kolejna odsłona zdjęć tym razem pozostałe zdjęcia wykonane podczas pleneru ślubnego w Głogowie. Na sesję zdjęciową wybraliśmy okolice Odry w Głogowie, tuż nieopodal mostu tolerancji oraz teren przy zamku w Czernej. Plenerową sesję zdjęciową wykonaliśmy tuż po ślubie (konkretnie w niedzielę, po weselu). Mimo tego, że był to początek maja, pogoda była raczej późno jesienne. Zimny wiatr nie ułatwiał nam pracy. Oczywiście najgorzej w tej sytuacji miała Ania, która dzielnie znosiła kaprysy pogody i naprawdę nieźle się wymarzła. No cóż suknie ślubne nie są projektowane do tego aby ogrzewały ciało ich głównym celem jest zdobienie Panny Młodej.

Zapraszam Was do obejrzenia zdjęć z pleneru ślubnego Ani i Szymona

plner ślubny w zamku w Czernej

plener śluny w Głogowie

plener ślubny nad Odrą w Głogowie

 

57

Detale ślubne – fotoreportaż ślubny Kraków

Dziś od rana zajmuję się projektowaniem, albumów, fotoksiążek, płyt dla par które brały śluby w kwietniu i maju i którym mieliśmy zaszczyt towarzyszyć w tym wyjątkowym dniu. Przy okazji chcę Wam pokazać kilka detali z jednego wyjątkowego ślubu, który odbył się w Krakowie. Życzę Wam miłego dnia (a raczej wieczora) i wracam do dalszej pracy nad fotoreportażam i ślubnymi.

detale ślubne_fotograf ślubny kraków

7

Ślub Ani i Szymona – fotografia ślubna Głogów

Dziś zapraszam Was na dość obszerny reportaż fotograficzny ze ślubu Ani i Szymona. Ślub odbył się w długi majowy weekend w Głogowie. Z ogromną przyjemnością fotografowaliśmy ten wyjątkowy dla Ani i Szymona dzień. Reportaż rozpoczyna się zdjęciami z przygotowań, które miały miejsce w domach rodzinnych Ani i Szymona. Ceremonia zaślubin odbyła się w kościele Miłosierdzia Bożęgo w Głogowie, a przyjęcie weselne w Pensjonacie pod Kasztanami w Głogowie. Pensjonat jest naprawdę bardzo urokliwym miejscem jego nazwa wzięła się właśnie od drzew kasztanowca, które rosną na jego terenie. Miesiąc maj to okres w którym kasztany kwitną, co stanowiło piękną scenerię ślubu. Zainspirowało nas to do wykonania mini pleneru fotograficznego w dzień ślubu. Kwitnące kasztany stanowiły piękne tło dla takiego pleneru ślubnego (zdjęcia możecie zobaczyć poniżej). Jeśli planujecie ślub w Głogowie i szukacie urokliwego miejsca w którym będziecie mogli świętować razem ze swoimi gośćmi weselnymi to pensjonat i restauracja pod kasztanami w Głogowie świetnie się do tego nadają.

Z Anią i Szymonem pracowało nam się naprawdę rewelacyjnie i robienie zdjęć na ich ślubie sprawiło nam naprawdę ogromną radość. . Dziękujemy Wam, że mogliśmy uczestniczyć w tym ważnym dla Was dniu ślubu. Pozdrawiamy Was gorąco i życzymy wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia :)

fotografia ślubna Głogów

39fotograf na ślub GłogówPani Fotograf3

fotografia śluba

Parafia Rzymsko-Katolicka p.w. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Głogowie

kościół Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Głogowiefotografia ślubna Głogów 2fotografia ślubna Ani i Szymona Głogów

fotograf na ślub głogówrestauracjia pod kasztanami Głogówreportaż ślubny Głogów

Pod Kasztanami pensjonat Głogówślub Ani i Szymonamini plener w dzień ślubu w restauracji pod Kasztanami Głogówwesele pod kasztanami678

No i na koniec portret Pani Fotograf, która miała przerwę w pracy :) . Co ja zrobię, że klimat wesela i dobrej zabawy mi się udziela :)

Pani Fotograf na weselu 2

Dekoracje i pomysły na plenery fotograficzne – rozety z papieru

Ja przygotowywałam się do pleneru fotograficznego i pomyślałam, że to co robię można wykorzystać nie tylko jako gadżety plenerowych sesji zdjęciowych ale także może być także świetnym elementem dekoracyjnym przyjęcia weselnego (lub dekoracją na jakimkolwiek innym przyjęciu). Rozety papierowe w kilu rozmiarach i dwóch trzech kolorach można rozwiesić na ścianie, tworząc fajne trójwymiarowe tło np. za stolikiem przy którym siedzi młoda para na weselu, lub za stolikiem na którym jest wyeksponowany kącik słodkości.

Jak zrobić rozety papierowe pokazuję na filmiku. Do takich papierowych dekoracji potrzebne są:

– kolorowy brystol

– nożyczki

– zszywacz

Przygotowanie takich dekoracji należy rozpocząć od złożenia kawałka papieru (brystolu w formę wachlarza/harmonijki). Wykonanie jest naprawdę banalnie proste – zresztą zobaczcie sami :)