JAK WYBRAĆ FOTOGRAFA ŚLUBNEGO

fotograf ślubny Głogów

Fotograf na ślub to ważny wybór! Zatem – jak wybrać fotografa na ślub?

Co zrobić aby nie wstydzić się swoich zdjęć ślubnych? Oto kilka porad, które pomogą Ci podjąć właściwą decyzją.

Ustal budżet…

Zastanów się ile pieniędzy możesz przeznaczyć na fotografa. Aktualnie ceny usługi kompleksowej fotografii ślubnej wahają się od kilkuset do kilku, a nawet kilkunastu tysięcy złotych. Optymalna cena kompleksowego reportażu ślubnego to 1900-3500zł. Jeśli fotograf życzy sobie za swoje usługi mniej niż 1000zł, może on oferować zdjęcia wątpliwej jakości. Raczej nie pracuje on na wp pełni profesjonalnym sprzęcie fotograficznym i nie zaoferuje Ci on wydruku zdjęć na profesjonalnym (odpornym na czynniki zewnętrznym) papierze fotograficznym. Oczywiście nie musi tak być. Fotograf może oferować tak niską cenę, bo np. chce się zareklamować. Jednak pamiętaj aby zawsze przyjrzeć się dokładnie usłudze wyjątkowo niskiej cenie, czy na pewno idzie ona w parze z przyzwoitą jakością.

Gdzie szukać fotografa na  ślub…

W dzisiejszych czasach źródłem wszelkich informacji jest Internet i za jego pomocą możesz przeglądać strony internetowe fotografów oraz zapoznać się z ich dotychczasowymi pracami. Łatwo i szybko możesz przejrzeć prace wielu fotografów. Możesz znaleźć informacje na temat fotografów na forach i portalach związanych z tematyką ślubną. Ale uwaga! Zarówno pozytywne jak i negatywne informacje na temat danego fotografa mogą być umieszczone niekoniecznie przez zadowolonych lubi niezadowolonych klientów, ale przez samych fotografów (te pozytywne) lub przez konkurencję (te negatywne). Pytaj znajomych i rodziny, osób które korzystały już z usług fotografów ślubnych – to źródło informacji z pierwszej ręki czy warto korzystać z usług danego fotografa czy nie.

Jakie zdjęcia Ci się podobają…

Niezależnie od tego co mówią Twoi znajomi i rodzina, zdjęcia muszą podobać się przede wszystkim Tobie. Oglądaj zdjęcia różnych fotografów i wyrób sobie własne zdanie na temat fotografii ślubnej. Który sty Ci się bardziej podoba? Czy jesteś tradycjonalistką, czy wolisz bardziej nowoczesne zdjęcia? Staraj się nie ulegać chwilowym modom, to co jest modne teraz za dwa lata może już nie być tak atrakcyjne.

Co wchodzi w skład oferty fotografii ślubnej…

Gdy już zdecydujesz się na jakiegoś fotografa ślubnego, odpowiadają Ci zarówno wykonywane zdjęcia jak i cena, dokładnie przeanalizuj co wchodzi w skład oferty. W jakiej formie otrzymasz zdjęcia, czy będą one tylko drukowane, czy otrzymasz je także na płycie w formie plików cyfrowych. Zapytaj też czy zdjęcia umieszczone na płycie będą w takiej rozdzielczości, która umożliwi Ci ich samodzielny wydruk. Sprawdź czy w cenie wliczony jest ślubny plener fotograficzny, czy jest on dodatkowo płatny.

zdjęcia ślubne

Przeczytaj także: mój album ślubnyfotograf ślubny bolesławiec, fotograf ślubny jelenia góra, fotograf zielona góra, plener ślubny we wrocławiu, zjęcia ślubne z wilanowa warszawa, zdjęcia ślubne warszawa, ślub w tworzyjankach, fotografia ślubna z głogowa, fotografia ślubna ceny, zamek w czernej zdjęcia ślubne, dobre miejsce na zaręczyny, film ze ślubu rawa mazowiecka