Jak zrobić opakowanie na płytę z papieru

Pamiętacie zdjęcia z przygotowań do ślubu Alinki?  Chciałam jak najszybciej wysłać jej płytę ze zdjęciami. Zazwyczaj projektuję okładkę i płytę dla klientów używając zdjęć, które zostały zrobione podczas danej sesji zdjęciowej. Gotowy projekt wysyłam do wydruku, czekam tydzień lub dwa i mam gotowe okładki w domu (jak wyglądają takie okładki na płytę możecie zobaczyć tu: opakowanie na płytę ślubną). Tym razem naprawdę zależało mi na czasie i czekanie na dostawę z drukarni nie wchodziło w grę. Nie chciałam również wysyłać Alince zwykłej płyty. Chciałam, żeby płyta była zapakowana oryginalnie,  ładnie i niestandardowo. Wpadłam więc na pomysł, że własnoręcznie wykonam opakowanie na płytę z papieru.

Zaczęłam od projektu składającego się z imion Państwa Młodych. Następnie wydrukowałam projekt na zwykłym szarym papierze, takim w który zazwyczaj pakuje się paczki. Wcześniej papier przycięłam to formatu A4. Następnie papier pozginałam na kształt koperty i gotowa. Na koniec jeszcze wykonałam 2 dziurki dziurkaczem w stworzonej kopercie przez które przeciągnęłam wstążkę. Tak powstała jedyna w swoim rodzaju i niepowtarzalna okładka na płytę ze zdjęciami ślubnymi dla Alinki i Mikołaja.  Dodam jeszcze, że koperta powstała bez użycia kleju. Dzięki odpowiedniemu złożeniu chroni płytę i się nie otwiera.

Nie spodziewałam się, że gotowe opakowanie będzie się aż tak fajnie prezentować. Nieskromnie mówiąc jestem pełna podziwu dla efektów swojej pracy 🙂

nadruk

okładka na CD ze zdjęciami ślubnymi

jak zrobić okładkę na płytę zdjęcie zdjęciami ślubnymi

okładka na płytę

projekt okładki na płytę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *