Noworodek w domu – fotografia rodzinna Bełchatów

Dziś przedstawiam Wam mojego najmłodszego klienta! Miałam okazję robić zdjęcia Pawełkowi w jego pierwszym tygodniu, życia. Choć powiem szczerze, że jak na tak młodego człowieka był on całkiem sporych rozmiarów :). Rodzinna sesja zdjęciowa i fotograficzna sesja noworodkowa tym razem odbyły się  w Bełchatowie. 

fotografia niemowlęca w Bełchatowie

Przy okazji wspomnę kilka słów o samych sesjach fotograficznych noworodków. Jeśli niebawem będziecie szczęśliwymi rodzicami i już za kilka miesięcy lub kilka dni pojawi się w Waszym domu mała osóbka i chcecie aby ktoś uwiecznił waszą rodzinę na zdjęciach. Nie czekajcie za długo z zarezerwowaniem terminu sesji zdjęciowej! Wiem doskonale, że po powrocie ze szpitala rodzice nie mają czasu i całe ich dotychczasowe życie wywraca się do góry nogami. Często nie mają siły zajmować się wyborem i fotografa i ustaleniem szczegółów sesji noworodkowej. Dopiero po miesiącu lub dwóch rodzice przyzwyczajają się do nowej sytuacji i zaczynają ogarniać całe zamieszanie związane z pojawieniem się dziecka w domu. I zaczynają zastanawiać się nad wyborem fotografa i podejmują decyzję o zamówieniu usługi fotograficznej u jakiegoś profesjonalisty.

Powiem Wam jednak, że jeśli chcecie aby Wasze dziecko wyglądało na zdjęciach naprawdę słodko i uroczo najlepiej jest umówić się z fotografem na realizację sesji zdjęciowej tuż po porodzie. Optymalny czas to okres od 7 do 20 dni po porodzie. Dlaczego? Ponieważ dziecko bardzo szybko rośnie i zmienia się jego ciało i po tym okresie trudniej jest ułożyć je pozycjach (pozach), które na zdjęciu będą wyglądały uroczo i rozczulą nawet największego twardziela. Poza tym – w tym czasie dzieci z reguły są najbardziej spokojne, dużo śpią więc nie przeszkadza im dotykanie, układanie i poprawianie – co ma miejsce podczas sesji zdjęciowej. Po okresie 2-3 tygodni, zaczynają coraz bardziej interesować się światem, stają się wrażliwe na hałasy i na dotyk. Nie oznacza to, że nie da się zrobić zdjęć starszym dzieciom. To nie prawda! Sesje zdjęciowe można robić im w każdym wieku. Ale musicie być świadomi tego, że pierwsze dni po urodzeniu dziecka są naprawdę wyjątkowe i takich zdjęć jak w tym okresie nie da się wykonać później. Więc jeśli spodziewacie się dziecka znajdźcie fotografa i umówcie się z nim na sesję zdjęciową jeszcze przed porodem.

pani fotograf zdjęcia dzieci fotografia rodzinna zdjęcia 1fotografia rodzinna zdjęcie 2fotografia niemowlęca województwo łódzkiefotografia dzieckafotografia rodzinna w Bełchatowiefotograf Bełchatów zdjęcia rodzinneniemowlę fotografia portretzdjęcia dzieci Łódź

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *