Krótka relacja z wernisażu w Galerii Miejskiej we Wrocławiu

W piątek 03.08.2012 w Galerii  Miejskiej we Wrocławiu wszystkim przybyłym było naprawdę do śmiechu.

Humor dopisywał nie tylko ze względu na rozpoczęty weekend, ale także dzięki wystawionym pracom, których autorem jest Robert Szecówka.

Rysunki satyryczne, które widnieją na ścianach galerii przy Kiełbaśniczej 28 są w stanie poprawić humor największym malkontentom. Autor prac studiował architekturę, ale prezentowane na wystawie „Z bliska i z daleka” prace nie są planami architektonicznymi, ale zabawnymi rysunkami, których rysowaniem zaczął zajmować się początkowo hobbystycznie. Hobby przerodziło się z pracę zawodową, którą autor wykonuje od kilkudziesięciu lat.

zdjęcia z wystawy z bliska i z daleka

Robert Szercówka miał swoje stałe rubryki w wielu gazetach, na łanach których publikował swoje rysunki. Jest także jednym z inicjatorów międzynarodowego festiwalu karykatury „Satyrykon”. Rzeczywiście pan Robert obdarzony jest ogromnym poczuciem humoru. Jak sam stwierdził najbardziej bawi go fakt, że aktualnie mieszka w Niemczech, gdzie musi utrzymać się z polskiej emerytury. No jest to pewnego rodzaju czarny humor 🙂 .

zdjęcia z wernisażu w galerii miejskiej we Wrocławiu

zdjęcia z wystawy Roberta Szercówki

zdjęcia Robert Szercówka rysunek satyryczny

zdjęcia autorstwa agencji fotograficznej Pani Fotograf

Wystawę można oglądać do 23.08.2012 dlatego jeśli ktoś z jakiś względów ma zły humor, dopada go depresja związana z nieuchronnie zbliżającą się jesienią, po której nieuchronnie przychodzi zima, ma szansę na poprawę nastroju w Galerii Miejskiej we Wrocławiu.

zdjęcia z Galerii Miejskiej we Wrocławiu przy ulicy Kiełbaśniczej

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *