Prezent na ślub

Jakich prezentów oczekujecie od swoich gości weselnych?

Zapewne większość  marzy o tym żeby każdy przyniósł kopertę wypchaną dolarami 🙂 . Ma to oczywiście swoje uzasadnienie. Sama uważam, że to najbardziej się przydaje na nowej drodze życia. Nie ma wtedy także problemu z niepotrzebnymi lub kompletnie nie trafionymi w nasz gust prezentami.

A co myślicie o zwyczaju wręczania parze młodej kwiatów? Moim zdaniem jest to zwyczaj zbędny. Sama na swoim weselu prosiłam gości aby tego nie robili i zamiast bukietu zainwestowali np. w swój wygląd, poszli do kosmetyczki, solarium, fryzjera czy wydali dodatkowe 50 czy 100zł więcej do swojej kreacji niż przynosili mi bukiet, który dla mnie będzie bez większej wartości. Bo o ile dostawać kwiaty lubię, to na weselu dostać 100 bukietów uważam za całkowitą bezcelowość! Bo co ja zrobię z 100 bukietów, których nie będę miała możliwości ładnie wyeksponować.  Wszystkie będą upchnięte w wiadrach, a po kilku dniach wylądują w śmieciach.

Myślę że wielu narzeczonych myśli podobnie jak ja. Zamiast kwiatów proszą swoich gości o przyniesienie kuponów totolotka, butelki dobrego wina, czekoladek.

Niedawno zetknęłam się z super inicjatywą, z której sama bym skorzystała gdybym szykowała się do ślubu. Myślę, że to super pomysł, dzięki któremu przy okazji ślubu i wesela można pomóc innym i zrobić dobry uczynek, możecie zostać CZADOWĄ PARĄ!

Czadowa para to akcja, której organizatorem jest Fundacja Kapucyni i Misje.

Idea akcji polega na tym, że prosicie Waszych gości weselnych o to aby nie kupowali Wam w prezencie kwiatów, a pieniądze które planowani przeznaczyć na ten cel przekazali na pomoc dzieciom  w Afryce. Konkretnie – pieniądze, które zbierzecie do specjalnej puszki podczas wesela pomogą dzieciom w Czadzie w zdobyciu wykształcenia, dzięki nim zostaną wybudowane szkoły.

Myślę, że to super pomysł i jeśli myślicie podobnie jak ja, że sterta kwiatów do szczęścia nie jest Wam potrzebna wejdźcie na stronę www.czadowapara.pl i dowiedzcie się jak można zostać czadową parą!

czadowa para akcja kapucyni i misje zdjęcia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *