Plener ślubny we Wrocławiu | Olga i Bartek

Cześć! Za oknem śnieg i mróz, a ja postanowiłam wrócić wspomnieniami do minionego lata i pokazać Wam kilka zdjęć ze ślubu, których jeszcze nie publikowałam tutaj na blogu. Konkretnie jest to kilka zdjęć z mini pleneru jaki wykonaliśmy dla Olgi i Bartka w dniu ich ślubu. Z tego co pamiętam te sesja zdjęciowa naprawdę nie zajęła nam dużo czasu. Wiec jeśli planujecie ślub i nie macie czasu na plener w innym niż ślub dniu to nie martwcie się w dniu ślubu też damy radę wykonać kilka pięknych zdjęć w plenerowym stylu.

zdjęcia z pleneru ślubnego we Wrocławiu

Pomysł na plener ślubny Olgi – jak to było?

Oczywiście wykonanie mini pleneru w dniu ślubu niesie ze sobą pewne ograniczenia. Przede wszystkim staramy się aby nie trwał on dłużej niż 30 minut. Nie chcemy bowiem odciągać Was od Waszych gości na dłużej. Poza tym istnieją ograniczenia związane z miejscem wykonywania takiego ekspresowego pleneru ślubnego. Uważamy, że szkoda czasu na przejazd do bardziej oddalonego miejsca, lepiej czas jaki mamy na sesję poświęcić na robienie zdjęć. Zatem nie oddalamy się zbytnio od miejsca, w którym odbywa się przyjęcie weselne. Szukamy różnych ciekawych elementów architektonicznych, a także drzew, krzewów które mogą stanowić tło do zdjęć w okolicach sali, w której odbywa się przyjęcie weselne. Czasem w zupełności wystarczy nam jednolita ściana. Ważniejsze od miejsca jest światło zależy nam przede wszystkim na tym aby cała scena była możliwie jednolicie oświetlona. Poza tym najważniejszym elementem zdjęcia jest dla nas para młoda. Więc to Wy macie na zdjęciach wyglądać ładnie i na tym się przede wszystkim skupiamy. Cała reszta, to dodatki, które oczywiście są ważne ale dla nas nie najważniejsze. Lubimy raczej ciasne kadry, więc miejsce realizacji pleneru ma dla nas drugorzędne znaczenie. Zdjęcia z plenerów z rozległymi krajobrazami i zamkami w tle nie są związane z naszym stylem. Choć oczywiście nie znaczy, że tego typ zdjęcia nie podobają nam się u innych fotografów, my po prostu w takich zdjęciach pokazujących dużo otoczenia i krajobrazu nie czujemy się dobrze. To kwestia indywidualnych upodobań i preferencji więc jeśli szukacie fotografa na wasz ślub zastanówcie się jaki styl Wam odpowiada i co jest dla Was ważne jeśli chodzi o zdjęcia plenerowe.

Wrocław fotograf ślubnyślub ostrów tumski wrocławzdjęia ślubne wrocław

Fotograficzny Mini plener ślubny w dniu ślubu – jak ja to robię?

Czasem inni fotografowie nie są chętni do wykonywania pleneru w dniu ślubu. My oczywiście lubimy realizować plenery w inny niż ślub dzień. Logiczne jest, że jest wtedy więcej czasu. Można się lepiej przygotować i wykorzystać otaczające nas elementy aby zdjęcia lepiej zbalansowane. Jeśli plener ślubny odbywa się w innym dniu to powstaje  podczas niego więcej ładnych zdjęć. Jednak mini plener w dniu ślubu też ma swoje zalety i nie należy się go bać. Ważne jest aby się do niego dobrze przygotować, mam tu oczywiście na myśli to, że to fotograf powinien się do niego przygotować aby wszystko przebiegło możliwie szybko i sprawnie. My jeszcze przed ślubem zastanawiamy się jak szybko wykonać dla pary kilka zdjęć plenerowych. Jeśli to możliwe sprawdzamy jak wygląda sala weselna i jej okolice. Często jeździmy na śluby, które odbywają się z dala od naszego miejsca zamieszkania, więc nie mamy możliwości sprawdzić wcześniej okolicy osobiście. Ale w dzisiejszych czasach to nie problem, bardo dużo można sprawdzić i zobaczyć za pośrednictwem internetu. W dniu ślubu podczas trwania przyjęcia także można rozejrzeć się po okolicznym terenie i wybrać fajne miejsce na zdjęcia. Takie wcześniejsze przygotowanie i zastanowienie się  co i jak w okolicy wygląda powoduje, ze jestem spokojniejsza i mniej zestresowana faktem, że plener jest w dniu ślubu 🙂  . Jestem przygotowana, wiem co mam robić, nie muszę wymyślać wszystkiego podczas sesji zdjęciowej, bo przemyślałam wszystko wcześniej.

fotografia ślubna Wrocławślub Wrocław ostrów tumskifotograf na ślub Wroclawplener ślubny we wrocławiu

Kiedy to zrobić? Który moment dnia jest najlepszy na zrobienie zdjęć ślubnych plenerowych?

Teraz jeszcze kwestia tego kiedy taki mini plener w dniu ślubu najlepiej jest wykonać. Moim zdaniem moment tuż po pierwszym tańcu i pierwszym bloku muzycznym jest do tego najbardziej odpowiedni. Wtedy już nieco opadną emocje i stres (z moich obserwacji wynika, że pierwszy taniec to najczęściej ostatni ze stresujących parę młodą elementów). Wiec po pierwszym tańcu warto wpisać sobie 30 minut na sesję z fotografem (jeśli oczywiście plener odbywa się w dniu ślubu).

Ostrów Tumski we Wrocławiu – tu zrealizowaliśmy te zdjęcia ślubne

Plener Olgi i Bartka odbył się we Wrocławiu w miejscu gdzie odbywało się przyjęcie weselne, na Ostrowie Tumskim. Bardzo podobały mi się pnącza obrastające mur budynku (nie mam pojęcia jak się ta roślina nazywa, ale uważam, że stanowi ona bardzo fajne tło do zdjęć zarówno w okresie letnio wiosennym, kiedy liście są zielone, oraz jesienią gdy zmieniają kolor na czerwono pomarańczowy). Miejsce, które wybraliśmy było też ładnie oświetlone.  Właściwie wszystkie zdjęcia wykonaliśmy w jednym miejscu. Zmienialiśmy obiektywy i kąty pod jakimi robimy zdjęcia żeby uzyskać bardziej różnorodne ujęcia. Wszystko odbyło się w jednym miejscu, szybko i sprawnie, po niecałej półgodzinie Olga i Bartek mogli wrócić do swoich gości.

Urokliwe miejsce niedaleko Katedry we Wrocławiu -szybko znalazłam dobre miejsce na zdjęcia ślubne

Oczywiście na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu jest mnóstwo urokliwych miejsc i ktoś może powiedzieć, że mogliśmy wybrać coś lepszego na plener ślubny. Jednak to miejsce było w pełni zgodne z naszym stylem, było bardzo blisko sali nie musieliśmy tracić czasu na dojście w inne miejsce, światło dało się łatwo kontrolować, nie było tam innych obcych osób, które wchodziły by w kadr zdjęcia i dodatkowo powodowały dyskomfort osób, które fotografowaliśmy. Nam do szczęścia nie trzeba nic więcej. W tym miejscu potrafiliśmy stworzyć kilkanaście ładnych zdjęć, na których najważniejsza jest młoda para.

Wrocław pani fotografplener ślubny olgi i bartka

Zięcia wykonane podczas pleneru pięknie uzupełniają cały reportaż ślubny. Wykorzystujemy takie zdjęcia podczas projektowania okładki zarówno albumu jak i opakowania na płytę. Dlatego jeśli pary nie mają czasu na plener w innym dniu lub z jakiś innych względów nie można go wykonać kiedy indziej polecamy tę opcję, ponieważ tych kilka zdjęć plenerowych naprawdę robi różnicę i sprawia, że całość zdjęć ślubnych prezentuje się jeszcze piękniej.

Gotowy album ślubny z tego pleneru i ślubu we Wrocławiu na Ostrowie Tumskim niedaleko Katedry Wrocławskiej

Na filmie poniżej możecie zobaczyć jak wygląda album, jaki wykonaliśmy dla Olgi i Bartka. Jest to przykładowy album, każdy album jest inny i nie powtarzalny i tworzymy go indywidualne dla każdej pary osobno.

albumy slub pani fotograf

Zobacz także moje inne wpisy na blogu: Plener ślubny na hamaku, Plener ślubny na kazimierzu w Krakowie, zimowy plener ślubny,  Fotograf ślubny głogów, plener ślubny we Wrocławiu na łące, zdjęcia ślubne wrocław ławka przy uniwersytecie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *